Přejeme vám hezké léto

IMG_2749.JPG Vážení občané, uplynulé dny a týdny byly bohaté na události. Dnem města a před tím také Nocí s Metodějem jsme oslavili 760. výročí od udělení městských práv, proběhl festival "Týká se to také tebe", poprvé v historii se město připojilo k Noci kostelů, lidovým tvůrcům jsme předali letošní Ceny Vladimíra Boučka. Je toho opravdu hodně a není dne, abyste ve městě nenašli něco zajímavého.

Letošní prázdniny začnou sportem a to zejména díky dnes již zavedené akci Slovácké léto, která se na Masarykově náměstí uskuteční už podesáté! Projekt Slovácké léto (30. 6. – 9. 7.) osobně vnímám velmi pozitivně. V našem městě se snažíme propagovat sportovní aktivity všeho druhu a jedná-li se navíc o moderní, populárně pojatý projekt, který má za cíl zapojit do sportování širokou veřejnost, má naši podporu. Plážový volejbal, fotbal, házená, pétanque, in-line bruslení, fitness, k tomu celá řada koncertů a doprovodných akcí - to všechno zní velice lákavě a zajímavě.

Ke konci měsíce července se naše město opět stane kulisou pro pořádání největší tuzemské nesoutěžní filmové přehlídky Letní filmová škola (28. 7. - 6. 8.) To, že se město Uherské Hradiště už po 43. stává dějištěm tohoto svou unikátní atmosférou výjimečného festivalu, vnímám velmi pozitivně. Jsme hlavním partnerem akce, čehož si mimořádně cením.

Podobně jako v předchozích letech je v průběhu LFŠ samozřejmě tlak na potřeby úklidu města a na bezpečnost návštěvníků vyšší než v běžných dnech, nicméně organizace LFŠ a koordinace spolupráce mezi městem a organizátorem LFŠ je léty prověřená a prakticky bezproblémová.  Přehlídka je v Uherském Hradišti jedním z kulturních vrcholů roku a je jednoznačně také velkým přínosem. Rád bych všem divákům a hostům popřál, aby letošní ročník Letní filmové školy byl pro ně, ale i pro vás domácí diváky, opět nezapomenutelným zážitkem.

S blížícím se koncem školního roku a začátkem prázdnin se také již řada z vás chystá na dovolenou. Už dopředu vám přeji, aby se vám všechno vydařilo, aby vám vyšlo počasí a dovolená splnila veškerá vaše očekávání.  Ať už se rozhodnete vyrazit do zahraničí nebo strávíte dovolenou na některém z krásných míst doma, přeji vám, abyste si především odpočinuli a načerpali dostatek nových sil.

Přeji hezké léto a hodně štěstí!

Stanislav Blaha, starosta města Uherské Hradiště

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz