Projekt EDISON má za cíl spojovat

Studenti z Číny, Ruska, Indonésie a Tchai-wanu navštívili Uherské Hradiště. Pozvala je Základní škola UNESCO, která se stala hostitelem mezinárodního projektu EDISON. V obřadní síni radnice přivítal v pondělí 6. února studenty i zástupce školy místostarosta Zdeněk Procházka.

Projekt EDISON má spojovat mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích. Společná práce na projektu má napomoci najít cestu ke vzájemné toleranci a soužití s různými kulturami a národy.

"Naše město a oblast Slovácka vyniká tím, že zde lidé velmi ctí svou původní kulturu a kořeny svých obyvatel a proto si dokáže vážit a respektovat i ty ostatní," zdůraznil ve svém proslovu k hostům místostarosta Procházka.

5.JPG

Místostarosta Zdeně Procházka (uprostřed) a ředitel ZŠ UNESCO Jan Vorba (vlevo) se zahraničními studenty