Jaké bude léto v Uherském Hradišti?

LFŠ

Milí obyvatelé Uherského Hradiště, letní prázdniny jsou tady a já věřím, že si období dovolených, zábavy a odpočinku užijete, ať už vyrazíte kamkoliv do světa, nebo zůstanete doma.

Kdo zůstává v Uherském Hradišti, určitě nebude nelitovat. Máme před sebou pestré Slovácké léto a zanedlouho si budeme moci všemi smysly vychutnávat i 49. Letní filmovou školu. Doufám, že vám obě akce přijdou k duhu a že letní atmosféra, která vyloženě vybízí k zábavě a zpestření běžných dnů, dodá také vám nový impulz a spoustu důvodů k radosti.

Já osobně si v létě rozhodně nenechám ujít venkovní fotografickou výstavu, kterou připravila ČTK, tentokrát pod názvem Prezidentské okamžiky. Zachycuje 12 československých prezidentů v oficiálních i méně formálních chvílích. Výstava na Palackého náměstí má v Uherském Hradišti vždycky skvělý ohlas u obyvatel města i návštěvníků. K vidění bude od konce července až do konce září, aby ji v novém školním roce mohli navštívit také žáci a studenti z místních škol. I vám její návštěvu vřele doporučuju!

Krásný pocit jsem zažil také při slavnostním předávání Ceny Vladimíra Boučka lidovým tvůrcům z našeho regionu. Letos to byly paní Marie Zajícová a Ludmila Večeřová, čestné uznání jsme pak předali legendě v oblasti lidové umělecké výroby, Josefu Jančářovi. Každým rokem mám velkou radost z toho, že mohu osobně pogratulovat lidem, kteří svou prací pozvedávají místní lidovou kulturu. Zachováváním rukodělných postupů a řemesel dělají mimořádně záslužnou službu ve vztahu k dalším generacím. Také díky nim Hradiště a celý region tak žije. A patří jim za to obrovské díky.

Spolu s radou města jsme ani přes léto nelenili a podobně jako každý rok jsme vyrazili na sklonku června do terénu za vámi a za projekty, které máme buď v plánu, nebo které už jsou v běhu. Prošli jsme sídliště Štěpnice, kde plánujeme komplexní řešení velké části veřejných prostranství i další etapy výměny povrchů komunikací a rozšíření parkovišť. Jednání probíhala také v aquaparku, na zimním stadionu i ve sportovní hale. Podívali jsme se, jak je připravena nová rezidentní zóna v lokalitě Stonky a jednání zakončili v Parku Rochus u výstavby nového přírodního amfiteátru.

Závěr léta bude patřit tradičním hodům v jednotlivých městských částech a září pak už bude ve znamení Slováckých slavností vína a otevřených památek. Moc se na to všechno těším, hlavně na společná setkání s vámi a na příležitosti prožít společně nezapomenutelné chvíle.

Přeji vám pohodové prázdniny a pěknou dovolenou.

Váš starosta

Stanislav Blaha