Regenerace bytového domu č.p. 879 – 880

Ve městě byl v rámci Integrovaného plánu rozvoje města podpořen další projekt.

V rámci rekonstrukcí bytového fondu města Uherské Hradiště byl koncem srpna 2010 dokončen další projekt – Regenerace bytového domu č.p. 879 – 880, tř. Maršála Malinovského, Uherské Hradiště.

Tento projekt je součástí Integrovaného plánu rozvoje města Uherské Hradiště a byl tak spolufinancován Evropskou unií z Integrovaného operačního programu. Fyzická realizace projektu trvala tři měsíce.

V bytovém domě při hlavní cestě z Uherského Hradiště do Kunovic stojí bytový dům o jedenácti nadzemních podlažích se dvěma vchody a 84 bytovými jednotkami. Cílem projektu bylo vyměnit stávající balkony za předsazené lodžie, zrekonstruovat technické rozvody v instalačních šachtách a zrekonstruovat stará bytová jádra vyzděním nových včetně nových zařizovacích předmětů. Dodavatelem stavby se stala firma CGM Czech, a.s. (dříve Stavby, a.s.), Říčany.

Celkové náklady projektu činily necelých 27,43 mil. Kč včetně DPH, z EU město získalo dotaci ve výši 40 % způsobilých výdajů, tj. cca 5,43 mil. Kč.

Odbor správy majetku města

Č.j. 206/IPRM/2010

Ing. Vladimír Šenekl

pdf.pngTisková zpráva, soubor typu pdf, (175,19 kB)