Slavnostní přijetí hostů Letní filmové školy 2016

Hosty z řad filmových tvůrců, scénáristů, režisérů, autorů a filmových znalců, kteří přicestovali na 42. ročník Letní filmové školy, přijal dne 25. července starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha. Slavnostnímu přijetí byli přítomni také další členové vedení města, místostarostové Zdeněk Procházka a Ivo Frolec a člen rady města František Elfmark.

Slavnostního setkání v obřadní síni radnice se zúčastnily osobnosti: italský filmový historik Mattia Cinquegrani a prof. Stefania Parigi z římské Univerzity Roma Tre, profesor anglistiky, překladatel, shakespearolog Martin Hilský s manželkou, scénárista a režisér Ivan Passer s manželkou, filmovou kritičkou Anne Passer, režisér, scénárista, hudebník, publicista, spisovatel Vladimír Merta, velvyslanec ČR, autor knih literatury faktu a překladatel Jaroslav Olša, spisovatel, scenárista a dramaturg Pavel Hajný, režisér Janusz Majewski, Laura Tebel-Gniazdowska z Polského institutu v Praze a historik Jiří Voráč.

Za vedení LFŠ je doprovodili ředitelka Radana Korená, hlavní dramaturg Jan Jílek a programová ředitelka Iva Hejlíčková.