2016  |  2015

Uherské Hradiště je „Filmovou obcí“

IMG_2797.JPG Nejméně 25 míst v Uherském Hradišti se v minulosti stalo reáliemi pro natáčení filmů. A přibýt k nim brzy mohou další. Ve Zlínském kraji totiž vznikl unikátní projekt na podporu filmového průmyslu. Města, která jsou ochotna poskytovat štábům pro natáčení výhodnější podmínky, nově spojuje označení „Filmová obec“. Uherské Hradiště se spolu s dalšími 8 městy kraje nadšeně zapojilo.

Dopravní automobil pro jarošovské hasiče

IMG_4542.JPG Rada města Uherské Hradiště dala zelenou nákupu nového auta pro dobrovolné hasiče z městské části Jarošov. Hasiči dostanou speciálně upravený Renault Trafic, který bude sloužit zejména k dopravě jednotky na místo případného zásahu.

Uherské Hradiště má znovu vysoký rating

IMG_4693.JPG Mezinárodní ratingová agentura Moody’s ohodnotila znovu po roce hospodaření města Uherské Hradiště. Hodnocení předal dne 18. července starostovi města Stanislavu Blahovi nový ředitel české pobočky Moody´s Investors Service Limited Igor Ovčáčík.

Uzavírka křižovatky

uzavírka.jpg Pozor - úplná uzavírka křižovatky ulic Obchodní a Hradební.

Práce na regeneraci sídliště 28. října začaly

IMG_3198.JPG Po schválení a instalaci provizorního dopravního řešení byly zahájeny stavební práce na regeneraci ulice 28. října. Z důvodu rekonstrukce komunikace, parkoviště a chodníku je po dobu výstavby komunikace ul. na 28. října úplně uzavřená. Průjezdnost ulice je zachována pouze pro složky záchranného systému a odvoz komunálního odpadu.

Ulice Na Stavidle je ve špatném stavu. Místo záplat přijde nový povrch.

IMG_4688.JPG V měsíci srpnu se začne opravovat vozovka v ulici Na Stavidle. Úsek od směrového oblouku ve Staré Tenici po křižovatku s ulicí Dlouhá byl pro velkoplošnou opravu obrusné vrstvy vozovky vybrán z důvodu velké dopravní zátěže vozovky, jejíž povrch už vykazuje množství nerovností a příčné trhliny.

Čištění Prostřední ulice

IMG_4684.JPG Od soboty 15. 7. do neděle 16. 7. 2017, vždy od 9:00 hodin proběhne čištění Prostřední ulice v Uherském Hradišti.

Uherské Hradiště recyklací elektra výrazně ulevilo životnímu prostředí

126c0da93585.jpg Jen za loňský rok odevzdali občané Uherského Hradiště k recyklaci 1 925 televizí, 1 322 monitorů a 10 714,75 kg drobného elektra. A snaha recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí - město obdrželo certifikát vypovídající nejen o přínosech třídění televizí a počítačových monitorů, ale také o velkém významu sběru drobných spotřebičů, jako jsou třeba mobilní telefony.

Na Mariánském náměstí jsou nové keřové záhony plné růží a vysazené stromy.

20170630_093841.jpg Město Uherské Hradiště dokončilo projekt, při kterém byla obnovena městská zeleň na Mariánském náměstí. Stará keřová výsadba na Mariánském náměstí pocházela z 80. let minulého století a neodpovídala nárokům na estetické ztvárnění centra města v dnešní době.V rámci projektu došlo k odstranění starých keřů a jejich nahrazení novými výsadbami, včetně doplnění stromů.

Pamětní deska u Moravy připomíná 20 let od ničivých povodní

IMG_4630.JPG Na nábřeží řeky Moravy byla dne 29. června nainstalována pamětní deska k 20. výročí od ničivých povodní v roce 1997. Slavnostní odhalení desky se konalo za účasti ministra zemědělství Mariana Jurečky, generálního ředitele Povodí Moravy s.p. Václava Garguláka, starostů všech tří měst souměstí Uherské Hradiště, Staré Město a Kunovice a dalších.

Rekonstrukce kanalizace a komunikace v ulici Na Mrmově je u konce

IMG_4579.JPG Po loňských opravách rozvětvené ulice Květinová v městské části Uherské Hradiště – Vésky se nové komunikace a kanalizace dočkali také obyvatelé sousední ulice Na Mrmově. Akce s celkovým stavebním nákladem 3,27 milionu korun (z toho kanalizace 1,1 mil.) byla realizována v období března až června 2017.

Cestu z nemocnice do Štěpnic si můžete zkrátit brankou

DSC_1204.JPG Každé zkrácení cesty potěší! Pro někoho drobnost, pro jiného pomoc - branka z nemocnice do Štěpnic bude od 3. července otevřená!

Letní termíny uzavření mateřských škol

MŠ JAROŠOV (4).jpg Prázdniny jsou za dveřmi, připomínáme proto termíny uzavření mateřských škol v Uherském Hradišti a informace o náhradním provozu.

Město zahajuje léto spuštěním nového webu

změna webu final Zbrusu novou podobu dostaly oficiální webové stránky města Uherské Hradiště. Město je spustilo dne 21. června. Obměna původních stránek byla vzhledem k technickému pokroku již nevyhnutelná. Dosavadní adresa www.mesto-uh.cz zůstává zachována, jinak ale návštěvník postřehne řadu změn a vylepšení. Uživatelé se mohou těšit zejména na rychlejší vyhledávání a lepší orientaci.

„O křišťálovou popelnici 2016“ jsme bojovali mezi těmi nejlepšími

1.JPG Uherské Hradiště přivezlo diplom z finále celostátní soutěže obcí v třídění odpadů „O křišťálovou popelnici 2016“. Na stupně vítězů sice město nedosáhlo, nicméně už účast mezi patnáctkou nejlepších v republice je vysoce cenná. Jména nejlepších měst v třídění odpadů byla odtajněna 14. června v Hradci Králové v rámci konference Odpady a obce 2017.