Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Cena Stavba roku za rok 2016 předána

IMG_7976.JPG Ředitel Parku Rochus, o.p.s, Jan Blahušek, převzal dne 9. listopadu z rukou starosty města Stanislav Blahy čestné ocenění Stavba roku 2016. Prestižní titul obdržel soubor staveb – Konverze vojenského cvičiště Rochus, jehož poslední část byla zkolaudována v loňském roce.

 

Lépe viditelné, spolehlivější a úsporné semafory

IMG_0442.jpg Město Uherské Hradiště i letos pokračuje v modernizaci světelného signalizačního zařízení. Na přelomu října a listopadu proběhla změna technologie u světelné signalizace na křižovatce Velehradské třídy s ul. Hradební (u Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana).

 

Opravujeme chodník u Domova pro seniory ve Štěpnicích

IMG_0797.JPG V současné době město Uherské Hradiště realizuje další etapu oprav chodníků na sídlišti Štěpnice. Nyní tedy k opraveným chodníkům podél obvodové komunikace v ul. Štěpnická přibude další, cca 200 m úsek, a to mezi zdravotním střediskem a Domovem pro seniory. Práce budou dokončeny v průběhu listopadu.

 

Socha lékařky s dítětem dostala znovu tvář

P7260535.JPG Koncem měsíce října bylo dokončeno restaurování uměleckého díla u zdravotního střediska Pod Svahy. Jedná se o sochu lékařky s dítětem z roku 1976, jejíž autorkou je Otilie Demelová – Šuterová.

 

Více schránek na papírové sáčky pro úklid po psech

DSCF9563.JPG V letošním roce byly městem Uherské Hradiště přikoupeny schránky na papírové sáčky pro psí exkrementy. Tyto schránky jsou odborem správy majetku města postupně instalovány na různé lokality v rámci Uherského Hradiště a dalších městských částí.

 

Plechové přístřešky dosloužily

IMG_0414.JPG Město Uherské Hradiště zahájilo modernizaci přístřešků autobusových zastávek na sídlišti Východ. Do konce listopadu čtyři původní přístřešky na ul. Sadová a jeden na ul. Větrná nahradí nové, moderní, prosklené zastávky.

 

Město představilo veřejnosti plánované novinky ve veřejné dopravě

IMG_7931.JPG Vyšší hustotu zastávek, více spojů, kratší intervaly i lepší propojení příměstské dopravy slibuje nová koncepce veřejné dopravy v celém souměstí Uherské Hradiště – Staré Město – Kunovice, kterou ve středu 1. listopadu přestavilo město Uherské Hradiště veřejnosti.

 

Dotační programy pro I. pololetí 2018

IMG_0961.JPG Termín přijímání žádostí o poskytnutí dotace pro I. pololetí 2018 je stanoven od 2. 11. 2017 do 30. 12. 2017.

 

Oslavy vzniku samostatného Československého státu

IMG_7863.JPG Položením kytic k pomníku Obětem I. světové války na Komenského náměstí uctili v předvečer státního svátku Den vzniku samostatného Československého státu spolu s veřejností představitelé města Uherské Hradiště, členové rady a zastupitelstva i zástupci Přípravného výboru bratrství Čechů a Slováků.

 

Město opraví chodníky tří ulic na sídlišti Východ

IMG_0776.jpg Občané sídliště Východ se ještě do letošních Vánoc dočkají lepšího komfortu při pohybu po vybraných úsecích chodníků na sídlišti. Zlepšení stavu chodníků na sídlišti Východ prosazuje i místní komise Mařatice, která tyto práce také finančně podporuje. Práce začnou v listopadu a potrvají do 15. prosince

 

Město slavnostně předalo nový depozitář knihovny

IMG_7724.JPG Depozitář pro uložení desítek tisíc svazků knih postavilo město Uherské Hradiště. Zbrusu nová budova depozitáře přibyla k pobočce Knihovny B.B. Buchlovana v uherskohradišťských Mařaticích. Budova nahradí původní dnes již zcela nevyhovující prostory pro uložení knih v prostoru bývalých kasáren.

 

Ceny města Uherské Hradiště za rok 2016 předány!

IMG_2877.JPG Entomolog Albert Gottwald a folklorista František Ilík převzali dne 15. října 2017 Cenu města Uherské Hradiště za rok 2016. Předání cen bylo součástí slavnostního večera k 760. výročí založení města ve Slováckém divadle.

 

Dopravní kolapsy na Moravním mostě nezpůsobuje město

most.jpg TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ Za složitou dopravní situaci při plošné výměně obrusné vrstvy silnice na Moravním mostě nemůže město Uherské Hradiště. Oprava je plánovanou akcí Ředitelství silnic a dálnic. Jedná o silnici I. třídy, kdy město má velmi omezené možnosti průběh prací ovlivňovat.

 

Město pořídilo elektromobil

IMG_7048.JPG Automobil na elektrický pohon značky Hyundai Ioniq bude od konce září brázdit ulice nejen Uherského Hradiště. Sloužit bude pro běžné pojížďky úředníků v rámci aglomerace či k cestám např. do Zlína či Brna.

 

Město pořídilo nové hasičské auto pro Jarošov

IMG_6986.JPG Speciálně upravený Renault Trafic převzala od starosty města Stanislava Blahy do užívání Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Jarošova včele s velitelem Jindřichem Jurčou. Automobil bude sloužit zejména k dopravě jednotky na místo případného zásahu.