2016  |  2015

Ceny města Uherské Hradiště za rok 2017 předány!

_5MM0989_resize.jpg Historička Blanka Rašticová a folklorista, hudebník a dramaturg Jan Maděrič převzali dne 15. října 2018 Cenu města Uherské Hradiště za rok 2017. Slavnostní předání cen ve Slováckém divadle bylo spojeno s připomínkou 100. výročí od vzniku samostatného Československa.

Koaliční dohoda je podepsána

IMG_2813.JPG V neděli 14. 10. 2018 v 18 hodin byla na radnici v Uherském Hradišti podepsána koaliční dohoda mezi politickými a volebními stranami a hnutími ODS, KRUH, KDU-ČSL a TOP 09, které byly pro volební období 2018-2022 zvoleny do Zastupitelstva města Uherské Hradiště.

Město zrekonstruuje dům č. p. 395 na Svatojiřském nábřeží

IMG_9104.JPG Nájemní dům s 8 městskými byty č.p. 395 na Svatojiřském nábřeží čeká příští rok celková rekonstrukce za více než 17 milionů korun.

Žákům ZŠ Za Alejí začaly sloužit nově opravené učebny

IMG_8924.JPG V nové učebně zeměpisu, přírodopisu, kmenové učebně Montessori a v žákovské kuchyňce se už začali učit žáci Základní školy Za Alejí. V letošním roce se modernizace učeben týká ZŠ Za Alejí a ZŠ UNESCO, v příštím roce přijdou na řadu základní školy na Větrné, v Mařaticích a v Jarošově. Celkové náklady na modernizaci učeben v ZŠ Za Alejí činily 7,8 milionu korun.

Co je nového v Základní škole T. G. Masaryka v Mařaticích?

IMG_9038.JPG Významnou proměnou prošla během letošních letních prázdnin mařatická základní škola. Do letošních oprav obou budov školy město Uherské Hradiště investovalo takřka 20 milionů korun. Výsledkem je nejen vylepšený vzhled budov, ale očekává se také významná úspora energií.

V Rybárnách kotví nová loď. Natrvalo.

43171531_251231038916950_4403307377890164736_n.jpg Velmi netradiční loď zakotvila letos na podzim v části města Rybárny. Nikoliv však na řece Moravě, ale na břehu, v prostoru, který je určen dětem. Moderní multifunkční herní prvek připomínající pirátskou plachetnici bude sloužit zejména dětem předškolního a školního věku.

Rekonstrukce vnitřních prostor ZŠ UNESCO – I. etapa

IMG_8718.JPG V nejstarší uherskohradišťské základní škole ZŠ UNESCO utichl takřka čtvrt roku trvající stavební ruch a žáci i kantoři si již v budově školy užívají vylepšeného prostředí. Město zde dokončilo první etapu rekonstrukce vnitřních prostor za takřka 33 milionů korun. Další etapy obnovy budou pokračovat v příštím roce.

Mlžící stěna v areálu teplárny jde do ostrého provozu

DSCF1950.JPG Obyvatelé ulic sousedících s uherskohradišťskou teplárnou se dočkají podstatného kroku ke snížení prašnosti ze skládky uhlí. Zařízení snižující prašnost pomocí vodní mlhy právě končí zkušební provoz, po kterém přejde do trvalého režimu. Nová mlžící stěna doplňuje před 3 roky zregenerovanou zelenou stěnu oddělující skládku uhlí v teplárně od obytné zástavby, a také snížený objem skladovaného uhlí. Město Uherské Hradiště i teplárna si od kombinace všech opatření slibují významné zlepšení stavu prašnosti, která dlouhodobě trápí místní obyvatele.

Děti v Jarošově mají u školy nové hřiště

IMG_8616.JPG Ke hrám i pro sportování je určeno zmodernizované hřiště, které vzniklo v oplocené zahradě vedle budovy ZŠ a MŠ v Jarošově. Slavnostně bylo hřiště otevřeno ve středu 26. září 2018.

Města Uherské Hradiště a Kunovice chtějí novou křižovatku

IMG_8358.JPG Učinit konec dennodenním dopravním zácpám mezi Uherským Hradištěm a Kunovicemi chtějí obě města výstavbou nové mimoúrovňové křižovatky na silnici I/50. Kromě eliminace dopravních kolapsů by dalším efektem tohoto záměru měla být podpora rozvojového potenciálu v lokalitě u LETU v Kunovicích a ul. Průmyslová v Uherském Hradišti.

Nová parkovací místa pro Štěpnice

IMG_20180918_155211.jpg Na 188 nových parkovacích míst vznikne od 22. října do konce června příštího roku na sídlišti Štěpnice. Město Uherské Hradiště má připravenu investiční akci, která ve dvou etapách zajistí rozšíření možnosti parkování pro místní obyvatele.

Nudný asfaltový plácek na Východě oživí „sportovní aréna“

arena.jpg Tenis, florbal, volejbal, badminton, ale i malá kopaná a další sporty se budou dát provozovat na zbrusu novém sportovišti, které na podzim vyroste na asfaltovém hřišti na sídlišti Východ. Nový multifunkční prostor obehnaný mantinely přinese možnosti sportovního vyžití dětí, mládeže i dospělých.

Budova obchodního centra ve Štěpnicích s novými okny prokoukla

IMG_7246.JPG Město Uherské Hradiště dokončilo rozsáhlou výměnu všech 113 oken na budově č. p. 1156 ul. Štěpnická, kde sídlí několik prodejen (např. Albert) a společností.

Mezinárodní den bez aut

IMG_9326.JPG Mezinárodní den bez aut v Uherském Hradišti je letos naplánován na pátek 21. 9. 2018. Průjezd ulicí Poštovní, Masarykovým náměstím a ulicí Nádražní bude pro automobily uzavřen od 6:00 do 15:00 hod.

Město předávalo dotace v Redutě

4.JPG Letos už podruhé město Uherské Hradiště slavnostně předávalo dotace, tentokrát za II. pololetí roku. Setkání s kulturním programem pořádá město pro příjemce dotací druhým rokem. Pro slavnostní příležitost připravili koncert žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště. Při započtení smluv o dlouhodobé spolupráci rozdělilo město spolkům, organizacím, klubům i jednotlivcům za celý rok 23, 4 milionu korun.