2016  |  2015

Městské studny zaslouží pozornost

P9180558.JPG Víte, že na pozemcích ve vlastnictví města Uherské Hradiště evidujeme celkem 27 studen? Město si jejich významu cení a snaží se je udržovat. Jen vloni radnice opravila 5 městských studen a další budou následovat.

Šest základních škol ve městě se letos dočká zásadní modernizace učeben

IMG_9448.JPG Od stavebních úprav, přes vybavení učeben moderní technikou a internetové připojení až po nový mobiliář, se v letošním roce změní prostředí v celkem 16 učebnách základních škol v Uherském Hradišti. Svým rozsahem jde o největší investiční akci roku. Modernizace, ke které byly učebny vybrány v úzké spolupráci města a s řediteli škol, si vyžádá náklad takřka 60 milionů korun.

Houpačky, lanová dráha či lezecká stěna – město doplňuje dětská hřiště

IMG_3629.JPG Letos na jaře najdou nejmladší Hradišťané na devíti dětských hřištích ve městě nové herní prvky. Město v zimním období, kdy dětská hřiště zejí prázdnotou, nezahálelo. Vysloužilé prvky vyměnilo za nové, na některá hřiště doplnilo chybějící.

Město vypíše soutěž na revitalizaci nábřeží řeky Moravy

IMG_3630.JPG Ke dni 2. února 2018 bude vypsána ideová kombinovaná (urbanisticko architektonicko krajinářská) soutěž Revitalizace nábřeží řeky Moravy. Jejím předmětem je nalezení nejvhodnějšího konceptu ztvárnění prostoru nábřeží řeky Moravy za účelem jeho oživení. Město očekává silnou a nosnou ideu, která bude startovacím impulsem ke koncepční proměně a revitalizaci zanedbaného nábřeží.

Občanům města je zpřístupněn nový geografický informační systém (GIS)

Občané města mohou od ledna 2018 využívat nový GIS, který bude fungovat i na mobilních zařízeních. Hlavní novinkou je zpřístupnění pozemků města a tematické pohledy na parcely v mapové aplikaci Katastrální mapa.

Také v Uherském Hradišti začínají tisíce lidí rok dobrým skutkem

IMG_8506.JPG Tříkrálová sbírka začala ve čtvrtek 4. ledna také v Uherském Hradišti. Tři králové na koních už tradičně začali koledování před budovou radnice.

Nová výzdoba smuteční síně na hřbitově v Mařaticích

IMG_3448.JPG Málem jako umělecká díla působí nové prvky výzdoby smuteční síně v Uherském Hradišti-Mařaticích. Pořízením a instalací vkusných vazeb z umělých květin učinilo město první krok ke zkvalitnění vzhledu prostor, kam se lidé přicházejí rozloučit se svými blízkými.

Známe prvního občánka města Uherské Hradiště v roce 2018!

IMG_8482.JPG Čtyřiapadesát minut zbývalo do uplynutí prvního dne roku 2018, když se v uherskohradišťské porodnici narodila Anna Kristýna Prokopová. Protože má trvalé bydliště v Uherském Hradišti, splnilo miminko podmínku stát se prvním občánkem města Uherské Hradiště v tomto roce.

Stromečky patří do sběrného dvora, případně ke sběrným místům

vyh1.jpg Přiblížilo se období, kdy se lidé začnou zbavovat vánočních stromků. Abychom co nejvíce eliminovali nevhodné odkládání stromků ve veřejných prostorech, žádáme občany města Uherského Hradiště o následující:

Anketa Sportovec desetiletí města Uherské Hradiště

1175n.jpg Město Uherské Hradiště vyhlašuje anketu Sportovec desetiletí. Hlasování prostřednictvím webových stránek města, do kterého se mohou zapojit všichni občané, proběhne od 1. 1. 2018 do 31. 1. 2018.

Tradiční předvánoční sbírka města letos přinesla neskutečnou částku!

P1014105.JPG Když komise městského úřadu přepočítala, kolik se letos vybralo v tradiční předvánoční sbírce města Uherské Hradiště, nemohli její členové výsledku uvěřit. Byla totiž vybrána rekordní částka ve výši 70 762 korun, což je více než trojnásobek dosud nejvyššího výsledku.

Opravili jsme chodníky na hřbitově v Sadech

IMG_2286.jpg Na pohřebišti v městské části Sady proběhla rekonstrukce stávajících chodníků mezi hroby. Chodníky byly již v nevyhovujícím stavu, byly různorodého původu, jednalo se vesměs o různé zbytky betonových dlažeb, kamenné drtě nebo i volně rostlou trávu.

Parkování a úprava prostor u hřbitova v Mařaticích

IMG_2144.jpg Záměrem investiční akce Parkování u hřbitova v Mařaticích je vybudování zázemí pro parkování a autobusovou dopravu u městského hřbitova v Mařaticích. Celá akce probíhá ve dvou samostatných etapách. V první etapě, provedené letos, byla zmodernizována část za hřbitovem.

Revitalizace ulice 28. října je dokončena

IMG_2271.jpg Práce na obnově veřejných prostranství na ulici 28. října skončily. Přinesly nové chodníky i vozovku, parkovací místa i úpravy okolí.

Nový prostor pro majitele psů

IMG_5610.JPG Oplocené psí hřiště určené k volnému pohybu psů otevřelo město Uherské Hradiště v lokalitě sídliště Mojmír, na ulici Revoluční. Majitelé psů tím získali nejen prostor, kde se mohou psi pohybovat bez vodítka, ale své psy zde mohou také cvičit a setkávat se s ostatními. Na hřišti brzy přibydou ještě prvky pro nácvik agility.