2016  |  2015

Na zářijových slavnostech budou představeny krojové vystřihovánky

Web devcica a sohaj UHH – kopie.jpg Anička a Janíček, dvě oblíbená jména v Uherském Hradišti a Starém Městě, tvoří krojový pár papírových vystřihovánek pro děti a dospělé. Tyto vystřihovánky autorky MgA. Yvony Jandákové budou představeny a slavnostně pokřtěny během Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti v neděli 9. září 2018.

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek 2018

IMG_6069.JPG Město Uherské Hradiště se připravuje na událost roku. V sobotu 8. a v neděli 9. září 2018 město pořádá už šestnácté pokračování Slováckých slavností vína a otevřených památek. Oslava folkloru, lidové kultury, tradic a řemesel opět přivítá tisíce krojovaných účastníků z desítek měst a obcí z okolí Uherského Hradiště. V pestrobarevném víru obou víkendových dnů se návštěvníkům, kteří na slavnosti přijíždějí v řádu desítek tisíc, představí desítky vinařů, folklorních souborů a skupin, hudebních a tanečních těles i řemeslníků.

K výročí srpna 1968 vás zveme do kina

55038.JPG Město Uherské Hradiště si chce důstojně připomenout události ze srpna 1968, proto zve občany na Vzpomínkovou akci na 21. 8. 1968, kterou je promítání filmu Jan Palach (2018, režie R. Sedláček), který měl světovou premiéru na letošní LFŠ. Projekce zdarma pro veřejnost je naplánována na 21. srpna ve 20:00 hodin v kině Hvězda.

Plánovaná odstávka aquaparku a nová finská sauna

AQ_foto_02.jpg První zářijový týden využívá pravidelně Aquapark Uherské Hradiště k celkové odstávce vnitřního areálu. V termínu 3. - 9. září 2018 proběhnou práce, které nelze uskutečnit v průběhu celoročního provozu a s napuštěnými bazény. Při odstávce bude v aquaparku vybudována i zbrusu nová finská sauna.

Rozšíření provozu MHD

20180530_083130.jpg Dopravce ČSAD BUS a.s., zajišťující v Uherském Hradišti provoz MHD, vydává od pondělí 6. 8. 2018 nové jízdní řády.

Jarošov čekají dvě velké opravy

IMG_20180623_193211.jpg Ulici Před Branou v Jarošově chybí splašková kanalizace, chodník mezi dvěma sídlišti je zase rozbitý. Obojí se uherskohradišťská radnice rozhodla změnit.

Město se pustí do opravy chodníků před ZŠ Sportovní

501.jpg Ještě v měsíci srpnu vypuknou v lokalitě před Základní školou na ulici Sportovní stavební práce, při kterých bude povrch chodníků z litého asfaltu nahrazen zámkovou dlažbou.

Staré plechové přístřešky zastávek vyměníme

do centra pohled.jpg V měsíci srpnu začne výměna přístřešků na některých autobusových zastávkách v Uherském Hradišti. Na čtyřech místech v městské části Jarošov nahradí dosluhující plechové přístřešky nové a moderní, jeden další město umístí na zastávku u Uherskohradišťské nemocnice.

Nová informace pro řidiče o obsazenosti parkovišť

IMG_20180727_082007.jpg Drobnou, ale pro řidiče užitečnou úpravou prošla parkoviště se závorovým systémem u nádraží ČD a v ulici Na Stavidle. V minulosti se na radnici často obraceli lidé s tím, že závorový systém na záchytných parkovištích po obvodu centra města není funkční. Přestože na parkovištích byla některá volná parkovací místa, řidičům bylo signalizováno, že je parkoviště obsazeno. Nyní informace doplnil světelný nápis „REZIDENT“, který uvádí na pravou míru, proč jsou na parkovišti některá místa volná i přes to, že svítí nápis „OBSAZENO“. Mají je předplacena rezidenti.

Opravujeme krásnou litinovou kašnu na Zelném trhu

IMG_6134.JPG Možná jste si povšimli, že ze Zelného trhu zmizela litinová kašna s lucernou, která dříve sloužila také jako pítko. Odpočinkové místo s lavičkami ale nebude bez kašny na dlouho, dílo se po komplexní rekonstrukci nejpozději do konce listopadu na své místo vrátí.

Nová linka MHD pojede k vlakovému nádraží

IMG_20180717_113300.jpg Dne 23. července 2018 uvolňuje dopravce ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s. do provozu dva nové autobusy, tentokrát vozidla na čistě elektrický pohon. Zásadní změnou pro cestující veřejnost bude hlavně zřízení nové autobusové linky MHD pod číslem 8, která povede kolem vlakového nádraží.

Začne druhá etapa úprav prostor u hřbitova v Mařaticích

2106.jpg Na loňskou první etapu úprav prostor u hřbitova v části města Mařatice naváže město Uherské Hradiště již tento měsíc druhou etapou. Zatímco v minulém roce řešila investiční akce Parkování u hřbitova v Mařaticích prostor za hřbitovem, letos bude zahájena úprava přední části prostranství u největšího uherskohradišťského pohřebiště. V rámci druhé etapy bude řešeno nové parkoviště, zastávka autobusů a malý parčík s průchodem do ulice Václava Kulíška.

Mateřskou školu v městské části Sady čeká zásadní rekonstrukce

20161103_091632.jpg Obnovený vzhled a zbrusu novou přístavbu dostane mateřská škola v Sadech. Akce, při které město Uherské Hradiště školku zásadním způsobem zrekonstruuje, si vyžádá náklady skoro 14 milionů korun. Stavební práce začnou 23. července a potrvají až do konce února příštího roku.

Točna u hřbitova v Mařaticích je v provozu

2109.jpg Po opakovaných testech a opravě byla znovu zprovozněna točna u hřbitova v části města Mařatice. Město muselo vyřešit problematický výjezd z točny, se kterým měly některé nízkopodlažní autobusy problém kvůli sklonu vozovky.

Na nových hřištích si děti budou hrát už za pár dnů

36563.jpg Hned na dvou místech ve městě se děti dočkají nových a moderních prostor k hraní a dovádění. Čilý stavební ruch jistě neunikl nikomu, kdo v posledních dnech procházel přes ulici Na Splávku v centru města, případně ve Štěpnicích poblíž bytového domu č. p. 1095. Na obou těchto místech jsou právě kompletně rekonstruována dětská hřiště.