2016  |  2015

Regenerace sídliště 28. října bude pokračovat druhou etapou

2093.jpg Po vloni provedené první etapě regenerace sídliště 28. října se výrazně zlepšil stav části místních veřejných prostranství, nicméně stav zbývajících míst - odpočinkových ploch, zeleně a části veřejného osvětlení je stále neuspokojivý. Projekt II. etapy regenerace, naplánovaný na příští rok, se proto zaměří na zlepšení zbývajícího vnějšího obytného prostředí obyvatel sídliště.

Jméno Dany Zátopkové se objeví v názvu stadionu v Uherském Hradišti

IMG_9300.JPG Atletický stadion v Uherském Hradišti ponese jméno slavné olympijské vítězky, dvojnásobné mistryně Evropy a bývalé světové rekordmanky v hodu oštěpem. Pojmenování městského atletického stadionu po paní Daně Zátopkové schválili na svém zasedání dne 18. června zastupitelé města.

U základní školy v Jarošově vznikne dětský park

498.jpg Už po letních prázdninách si děti ze základní a mateřské školy v části města Jarošov budou hrát i sportovat na zmodernizovaném hřišti, které vznikne v oplocené zahradě vedle budovy školy. Investice si vyžádá náklad přesahující 3 miliony korun.

V Redutě byli společně oceněni nejlepší lidoví řemeslníci města Uherské Hradiště i Zlínského kraje

DSC_7096.jpg Další velké osobnosti z oblasti tradičních lidových řemesel se 14. června 2018 dočkaly svých ocenění. Pro prestižní Cenu Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby, kterou uděluje město Uherské Hradiště, si letos přišly Hana Šubrtová, za práci s hlínou (tupeská keramika – fajáns) a Anna Heliová za práci s textiliemi (bílá dírková výšivka). Historicky poprvé bylo udělování Ceny Vladimíra Boučka spojeno s udílením celokrajských cen Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje. Ty si převzali výrobci krojové obuvi a opasků Petr a Zlatuše Hejdovi, Božena Habartová, která se věnuje šití krojových součástí a Marie Pyrchalová za zuberskou výšivku.

Budova obchodního centra ve Štěpnicích dostane nová okna

IMG_20180609_195839.jpg Na budově č. p. 1156 ul. Štěpnická, kde sídlí několik prodejen (např. Albert) a společností, jsou v dnešní době z větší míry hliníková okna, která byla instalována při výstavbě budovy v roce 1978. Okna jsou již ve velmi špatném stavu. Město Uherské Hradiště se rozhodlo to změnit a všech 113 oken vymění.

Tajuplné Hradiště pokračuje!

IMG_0277.JPG Noční prohlídky města s odborným výkladem PhDr. Blanky Rašticové budou ještě 12., 19. a 26. června. Sraz je u morového sloupu na Mariánském náměstí ve 20:00 hodin. Rezervace v Městském informačním centru Uherské Hradiště je ale nutná!

Komfortnější a ekologičtější, nové autobusy MHD v Uherském Hradišti

IMG_0193.JPG Dva nové autobusy na plynový pohon uvádí do provozu od 1. června na linky MHD v Uherském Hradišti společnost ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s. Cestující se s těmito autobusy setkají zejména na linkách vedených na sídliště Východ a zpět.

Potřetí v řadě! Uherské Hradiště znovu vyhrálo soutěž v třídění odpadů!

33889412_1743341412411514_4073022043480653824_n.jpg Ve dvanáctém ročníku soutěže „O keramickou popelnici“ ve Zlínském kraji se Uherské Hradiště umístilo na prvním místě. Vítězství v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel jsme obhájili již potřetí.

Přes léto se město pustí do velkoplošných oprav komunikací

IMG_0187.JPG Podobně jako každý rok, také letos využije město Uherské Hradiště letních měsíců k velkoplošným opravám některých úseků asfaltobetonových komunikací, které se již nenacházejí v uspokojivém stavu.

Začít se speciálním značením kol chtějí strážníci v létě

IMG_2059.JPG Jak jsme již dříve informovali, město Uherské Hradiště chystá prostřednictvím městské policie forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA. Začít s unikátním identifikačním označováním kol by mohlo s prvními dny prázdnin.

Záhony ve Štěpnicích jsou hotové, už jen rozkvést

IMG_20180523_062552.jpg Keřové výsadby před nákupním centrem Albert na sídlišti Štěpnice už nevyhovovaly požadavkům na úpravu veřejného prostoru. Nacházely se v nich přestárlé a nevzhledné keřové porosty. Z tohoto důvodu objednal odbor správy majetku města regeneraci této zeleně.

Město bude také letos plné květin

IMG_2748.JPG Podobně jako v předchozích letech se město Uherské Hradiště také letos zahalí do pestrých barev květin. Svou krásu ukáží letničky, nové záhony jsou před Albertem ve Štěpnicích, do města přibydou truhlíky s květinami i impozantní květinové pyramidy.

151 úřadů si to rozdalo v soutěži přívětivosti, Uherské Hradiště skončilo třetí v kraji

IMG_2813.JPG Který úřad se chlubí dobrou dostupností, kvalitní transparentností nebo živou komunikací? Který je přívětivější ke svým občanům? Tyto otázky zodpověděl už třetí ročník motivační soutěže Přívětivý úřad obcí s rozšířenou působností 2018, kterou vyhlašuje Ministerstvo vnitra ČR. Městský úřad Uherské Hradiště obsadil třetí místo v rámci Zlínského kraje.

Na sídlišti Mojmír vznikne moderní sportoviště

DSCN1975.JPG Rekonstrukce sportovního areálu za Základní školou Za Alejí je na spadnutí. Město Uherské Hradiště již vzdalo zdlouhavý a marný boj o získání státních dotací a areál opraví na vlastní náklady. Obyvatelé města se mohou těšit na fotbalové hřiště, atletický ovál a sektory, dvě víceúčelová tartanová hřiště, nově budou vybudovány šatny, sociální zázemí pro sportovce, venkovní fitness, oplocení a v okolí sportovišť bude vysazena nová zeleň.

Nasvítili jsme ulici U Moravy, nově a lépe

IMG_20180508_211332_HDR.jpg Úspora při spotřebě elektrické energie a zvýšení bezpečnosti charakterizují právě dokončovanou investiční akci v ulici U Moravy. Hojně využívaná komunikace získala nové veřejné osvětlení. Z ulice je přístup k tenisovým kurtům, klubovně Psohlavců a rybářů nebo na bowling.