Lidé byli štědří, vybralo se přes 21 tisíc

Charitativně zaměřená veřejná sbírka, kterou již tradičně v předvánočním období pořádá město Uherské Hradiště, vynesla rekordní částku 21.577 korun!

Pohřebiště v Mařaticích prochází změnami

kolumbarium V prostorách největšího uherskohradišťského hřbitova v městské části Mařatice bylo koncem roku 2016 dokončeno nové kolumbárium se 105 urnovými schránkami. Kvůli zlepšení dopravní dostupnosti a parkování se letos dočká dlouho očekávaných a nutných úprav také okolí hřbitova.

Zasedla Bezpečnostní rada města Uherské Hradiště

V důsledku teroristického útoku v Berlíně byla z podnětu Policie České republiky mimořádně svolána Bezpečnostní rada města Uherského Hradiště, aby rozebrala aktuální bezpečnostní situaci ve městě a stanovila případná opatření ke zvýšení bezpečnosti obyvatel města.

Kvůli dotaci zdraží stočné, město rozdíl zaplatí

Výše stočného pro odběratele z městských částí Míkovice a Vésky napojené na kanalizaci v majetku města Uherského Hradiště se od nového roku zvýší. Místo původních 37,14 Kč/m3 vzroste na 44,16 Kč/m3 (s DPH). Odběratelé ale ve výsledku zdražení nepocítí, město totiž rozdíl uhradí. Výše ceny vodného se pro rok 2017 nemění.

Město má schválený rozpočet na příští rok

Zastupitelstvo Rozpočet s příjmy 583,9 milionů korun, výdaji 723,9 a schodkem 140 milionů schválilo na svém posledním zasedání v roce 2016 dne 5. prosince zastupitelstvo města.

Nová koncepce dětských hřišť

Workout s dětmi Dětská hřiště ve špatném stavu, absence moderních herních prvků a náměty a přání od občanů byly hlavními důvody ke zpracování Aktualizace koncepce dětských hřišť a sportovišť v Uherském Hradišti, jejíž znění posvětili na začátku prosince zastupitelé. Na rok 2017 je plánována modernizace šesti dětských hřišť (včetně jednoho sportoviště) v celkových nákladech ve výši cca 2.3 milionu korun.

Město vyhrálo strom, děti jej zasadily u školy

Děti sadí strom V letošním roce se město Uherské Hradiště zapojilo do celostátní soutěže „Tady žiju“ směřované k práci měst s mobilitou a vytvářením veřejného prostoru příznivého pro život ve městě. Město vyhrálo zvláštní cenu a sazenici alejového stromu, když organizátory zaujalo prezentací neziskového sdružení O-kolo Hradiště, ve které představilo svůj projekt veřejného sdílení kol.

Výdej parkovacích karet na rok 2017

Residentní parkovací karty Karty se vydávají od 12.12. 2016 v úřední dny, každé pondělí, středu a pátek (kromě 30.12.2016).

Barokní kašna se dočkala rekonstrukce

barokni-kasna.jpg Jednou z památek, jejichž obnova byla podpořena dotací Ministerstva kultury ČR z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, je raně barokní kašna, dnes stojící v sousedství vloni obnoveného Mariánského sloupu. V roce 1715 právě jemu postoupila své místo.

Setkání s občany - pozvánka

Veřejné setkání starosty města Uherské Hradiště s občany městské části Sady, 6. prosince 2016, 17:00 hodin.

Advent v Uherském Hradišti

Adventní období je v plném proudu. Přejeme vám, abyste si předvánoční a vánoční čas v Uherském Hradišti užili ve zdraví a v pohodě, bez nákupní horečky, ale zato se vzájemným setkáváním, spoustou zábavy i s něčím dobrým na zub. Vánoční jarmark, a nejen ten, je tady pro vás.

Město předalo čestné ocenění Dům roku

dum-roku.jpg Cenu Dům roku 2015 - čestné ocenění kvality architektonického díla, které přispívá ke zvelebení obrazu města Uherského Hradiště, obdrželi ve středu 23. listopadu z rukou starosty města Stanislava Blahy účastníci výstavby Revitalizace průmyslového areálu „Fabrika“ v Sadech.

Čas Vánoc v Uherském Hradišti

Přehled akcí v období adventu 2016 na Masarykově náměstí, Vánoční jarmark i ostatní předvánoční a vánoční akce ve městě.

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ - AQUAPARK

K dopisu zaslanému starostovi a zastupitelům města Uherské Hradiště dne 2. 11. 2016 společností UNISTAV CONSTRUCTION a.s. Brno, která je zhotovitelem stavby „Relaxační centrum Uherské Hradiště“, uvádíme následující zprávu.

Podání návrhů na ocenění nejlepších sportovců 2016

Podání návrhů na ocenění nejlepších sportovců a sportovních kolektivů města Uherské Hradiště za rok 2016