Věznice otevře své brány pro veřejnost

IMG_3802_resize.jpg Členská města Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska se každoročně připojují k Mezinárodnímu dni památek a sídel akcí Brány památek dokořán. Letos, v roce 100. výročí založení Československa, byl v Uherském Hradišti k otevření vybrán areál místní věznice, místo spojené s dramatickými okamžiky našich moderních dějin.

Město Uherské Hradiště připravilo ve spolupráci se spolkem Memoria komentované prohlídky věznice, které se uskuteční ve dnech 12. – 15. dubna 2018. Čtvrtek a pátek je určen školním kolektivům, sobota a neděle veřejnosti. Prohlídky budou o víkendu probíhat od 10.00 do 15.00 v hodinových intervalech.

Prohlídka je zdarma, kapacita je však omezená, proto je nutná registrace na Městském informačním centru Uherské Hradiště. K prohlídce doporučujeme také návštěvu výstavy Expozice věznice Uherské Hradiště ve výstavních prostorech podkroví Reduty, která bude po dobu akce rovněž otevřena.

Plakát ke stažení zde:

BPD_věznice_1804_plakátA3_180318.pdf