Videogalerie

Ocenění nejlepších sportovců za rok 2017

Výstřižek.JPG Fotbalista Marek Janša a volejbalistka Veronika Grančaiová se ve svých kategoriích mezi jednotlivci stali nejlepšími sportovci města Uherské Hradiště za rok 2017. Mezi sportovními kolektivy nejvýše zabodovalo družstvo atletek – mladší žákyně Základní školy Sportovní, titul trenér roku si odnesl fotbalový trenér žen Petr Vlachovský. Vítězové byli oceněni při tradičním Slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2017, které se konalo 9. února ve Slováckém divadle.

 

XXVII. reprezentační ples města Uherské Hradiště

ples7.jpg Reprezentační ples je velká událost kulturní sezóny ve městě. Děkujeme všem, kteří se s námi dobře bavili, organizátorům, sponzorům i hostům.

 

Oslavy 760. výročí založení města a předávání Ceny města za rok 2016

_5MM7466_resize.jpg Entomolog Albert Gottwald a folklorista František Ilík převzali dne 15. října 2017 Cenu města Uherské Hradiště za rok 2016. Předání cen bylo součástí slavnostního večera k 760. výročí založení města ve Slováckém divadle.

 

Slovácké slavnosti vína 2017

slavnosti vína perex.PNG Město Uherské Hradiště, nabídlo v sobotu 9. a v neděli 10. září 2017 už patnácté pokračování Slováckých slavností vína a otevřených památek. Na velkolepé oslavě folkloru, lidové kultury, tradic a řemesel se představilo tisíce krojovaných účastníků z desítek měst a obcí z okolí Uherského Hradiště.

 

Oprava kašny na Masarykově náměstí

kasna perex.PNG Mimořádné nároky si vyžádala komplexní rekonstrukce barokní kašny na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, která je jednou z nejznámějších památek města. Bylo totiž nutné skloubit restaurátorské práce s rekonstrukcí technologického zařízení kašny. Také proto trvaly opravy důležité a neopominutelné součástí historické podoby Masarykova náměstí celkem pět měsíců. Obnova vodního prvku si vyžádala celkové náklady přesahující milion korun.

 

Den města

Výstřižek3.PNG Oslavy 760. výročí od založení Uherského Hradiště vyvrcholily 17.6.2017 Dnem města, který naplňoval bohatý program na Mariánském i Masarykově náměstí.

 

Předání cen Vladimíra Boučka

Výstřižek2.PNG Ceny Vladimíra Boučka už znají své laureáty. Za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby letos připadla cena paní Marii Hrobařové za zdobení kraslic a paní Ireně Burdové za zhotovování zvykoslovných předmětů z těsta. Čestné uznání při Ceně Vladimíra Boučka převzala paní Věra Marková, a to za celoživotní tvůrčí přínos v oblasti uchování tradice výroby tupeské fajánse.

 

Znělka Uherského Hradiště k výročí 760 let od založení města

perex.PNG

 

Ocenění nejlepších sportovců za rok 2016

Výstřižek.PNG Sprinter Zdeněk Stromšík a veslař Filip Řimák obhájili svá loňská prvenství a stali se ve svých kategoriích nejlepšími sportovci města Uherské Hradiště za rok 2016 mezi jednotlivci. Nejlepším sportovním kolektivem se stalo družstvo dorostenek 1. FC Slovácko, ocenění trenér roku si odnesl trenér atletiky Ivan Ressler. Vítězové byli oceněni při tradičním Slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2016, které se konalo v pátek 3. března v uherskohradišťské Redutě.

 

Město čeká nový informační systém

Výstřižek1.PNG Uherské Hradiště plánuje rozšíření a obnovení systému rozcestníků, tabulek a map pro lepší orientaci návštěvníků města. Stávající bude nahrazen nadčasovým a funkčním. Nyní čekáme na návrhy designérů a výtvarníků, abychom zvolili to nejlepší řešení s cílem zachovat stávající atmosféru a historičnost města.

 

Vítejte v Uherském Hradišti

vitejte v UH.jpg Prohlédněte si unikátní videospoty o Uherském Hradišti plné atraktivních míst a památek. Čeká na vás pouť za krásami města Uherského Hradiště. Můžete si z klidu domova prohlédnout výjimečná místa a získat užitečné informace. Věříme, že se vám bude prohlídka líbit a bude inspirovat všechny, aby se zašli na zajímavá místa našeho města podívat i osobně.

 

Motivační spot na podporu třídění odpadu ve městě Uherské Hradiště

Motivační spot na podporu třídění odpadu ve městě Uherské Hradiště Jedná se o motivační spot na podporu a především zpopularizování problematiky třídění odpadů mezi občany města i širokou veřejností. Jelikož je dlouhodobým cílem zvyšovat množství vytříděného odpadu ve městech a regionech, a to z důvodu minimalizování vývozu komunálního odpadu na skládky, je předmětný krátký film výborným návodem, jak jednotlivé odpady třídit, kam vytříděný odpad odkládat a především v jakém stavu.