Výsledky VI. ročníku MTB CROSS COUNTRY

MTB CROSS COUNTRY "O PUTOVNÍ POHÁR MĚSTA UH. HRADIŠTĚ" A DĚTSKÝ CYKLISTICKÝ ZÁVOD – VI. ročník DEN ZDRAVÍ A POHYBU - 6.9.2014

První sobota nového školního roku přivítala na tratě VI. ročníku celkem 179 vyznavačů cyklistiky. 125 dětí a mládeže je pro nás zavazující, tato účast nás velmi potěšila. Již tradičně se závodů zúčastňují týmy ze Slovenska.

Startovní pole celkově čítalo 13 věkových kategorií. Na rovinatém úseku (ul. 28. října) se vystřídaly děti na odrážedlech a děti do 6 let. Kopcovitý terén a ostřejší sjezdy byly dle náročnosti připraveny pro starší mládež, ženy a muže. Pro elitní kategorii, muži 19 a více let, jsme připravili technicky obtížný a divácky lákavý sjezd po mařatských schodech. Stylem start – cíl projel Jiří Hradil z FORCE KCK Zlín a stal se vítězem této elitní kategorie. Veškeré výsledky a fotky najdete na www.mtbikers.cz.

Letošní cyklistickou akci jsme rozšířili o přídavek – „den zdraví a pohybu“. Ve spolupráci s VZP a firmou Zdravé stravování byl pro dospělé připraven doprovodný program zaměřený na měření BMI, % kosterního svalstva, klidový metabolismus, obsah viscelárního tuku a měření krevního tlaku. Pro děti byly připraveny vědomostní kvízy a tvoření s DDM Šikula.

Děkujeme všem partnerům, kteří letošní závod podpořili – SVS CORRECT Bílovice, GG ARCHICO Uh. Hradiště, FLORSTYL, STAVSPEKTRUM, SKANSKA, Mikulík projekty.

Těšíme na VII. ročník, který proběhne v sobotu 5. 9. 2015.