Regenerace veřejné zeleně na Mariánském náměstí číst více
Vynikající pedagogové převzali ocenění číst více
Město si připomene výročí osvobození číst více

Děti se mohou těšit na nové hřiště v Sadech.

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Nové dětské hřiště na území města budou děti moci začít užívat již od poloviny měsíce května v ulici Pod Lipkami v Sadech. Město vydalo začátkem měsíce března výzvu k podání nabídky na veřejnou zakázku malého rozsahu s názvem „Realizace dětského hřiště v ulici Pod Lipkami v Sadech“, hřiště postaví společnost Flora Servis s.r.o.

"Děti se mohou těšit např. na věž se skluzavkou, lanovou pyramidu, kolotoč, několik houpaček, zvířátko na pružině a tzv. hnízdo. Nebude samozřejmě chybět ani pískoviště, které bude vybaveno rohovými sedáky a krycí plachtou," sdělil radní města František Elfmark. Práce na novém hřišti by podle jeho slov měly být zahájeny počátkem měsíce dubna, jako termín ukončení projektu byl stanoven 15. květen. Jednotlivé herní prvky budou z bezpečnostních důvodů doplněny o vhodnou dopadovou plochu, jak stanoví státní norma.

"Doufám, že se nové hřiště dětem bude líbit a zažijí na něm spoustu zážitků a radosti", přál si Elfmark.

K vybudování dětského hřiště radnice přistupuje v rámci nové Aktualizace koncepce dětských hřišť na území města Uherského Hradiště. V letošním roce by se úprav měla dočkat také další hřiště: rekonstruovat se bude kupříkladu jedno dětské hřiště ve Štěpnicích (konkrétně u domu č. 1095) či sportovní hřiště na sídlišti Východ.

Zveřejněno dne: 27.03.2017   Datum poslední aktualizace: 27.03.2017
Zodpovědná osoba: Pášma Jan