Jak bude vypadat Masarykovo náměstí po plánované rekonstrukci?

Vernisáž výstavy Masarykovo náměstí.JPG

Nejen na to, ale i další navrhovaná řešení podoby centrálního Masarykova náměstí si lidé v Uherském Hradišti mohou prohlédnout až do 27. června. Výstava 11 návrhů, s nimiž se architekti účastnili urbanisticko architektonické soutěže, byla v pondělí 29. dubna zahájena slavnostní vernisáží. Umístěna je v bývalé jezuitské koleji.

O vypsání urbanisticko architektonické soutěže na novou podobu centrálního náměstí v Uherském Hradišti rozhodla rada města v polovině loňského roku. Soutěž byla dvoufázová, otevřená a anonymní.

vernisáž výstavy Masarykovo náměstí.JPG

Na posuzování návrhů se podíleli nejen zástupci města, ale nezávislí odborníci architekti a také experti na dopravu, na památkovou péči a také na archeologii. Porota, v níž měli většinu hlasů nezávislí odborníci, pak navrhla a vyzvala k postupu do druhé fáze autory 4 návrhů z celkového počtu 11. Vítězným návrhem se stala práce týmu autorů z ateliéru OFSCHEM ARCHITEKTI s.r.o. Brno.

„Než dojde na samotnou realizaci nové podoby náměstí, budeme návrh s vybraným týmem dále rozpracovávat a precizovat,“ řekl při zahájení výstavy starosta města Stanislav Blaha. „Znovu budeme řešení projednávat s archeology, památkáři a experty na dopravu a zeleň v historickém prostředí. Také budeme další postup konzultovat s pořadateli společenských, kulturních a sportovních akcí. A budeme rádi za připomínky od občanů a veřejnosti. Všem nám jde o kvalitní výsledek,“ vyslovil se starosta.

vernisáž výstavy Masarykovo náměstí.JPG

Zveřejněno dne: 29. duben 2024. Aktualizováno: 29. duben 2024