151 úřadů si to rozdalo v soutěži přívětivosti, Uherské Hradiště skončilo třetí v kraji

IMG_2813.JPG Který úřad se chlubí dobrou dostupností, kvalitní transparentností nebo živou komunikací? Který je přívětivější ke svým občanům? Tyto otázky zodpověděl už třetí ročník motivační soutěže Přívětivý úřad obcí s rozšířenou působností 2018, kterou vyhlašuje Ministerstvo vnitra ČR. Městský úřad Uherské Hradiště obsadil třetí místo v rámci Zlínského kraje.

Základní hodnotící kategorií v soutěži je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. „Myslím, že se vůbec nemáme za co stydět, naopak, některé naše služby přesahují standard, třeba on-line aplikace pro hlášení závad Zlepši své město, velmi aktivní jsme také na webu města a sociálních sítích,“ zauvažoval tajemník městského úřadu Josef Botek. Uherské Hradiště chce mít úřad poskytující kvalitní služby s odpovědným a vstřícným přístupem pro občany. „Praktická stránka je samozřejmě nejdůležitější, náš úřad je kompletně bezbariérový, máme zbrusu nový informační systém, na vylepšování zázemí pro občana neustále pracujeme.  Možná jsou to drobnosti, ale máme třeba i prostor, kde si maminka může přebalit své dítě,“  vykreslil tajemník.

Uherské Hradiště není v soutěžích měst v poskytování služeb občanům zdaleka úspěšné poprvé. Letos si přivezlo první místo z krajského kola soutěže Zlatý erb, kde zabodovalo novou elektronickou Encyklopedií města Uherské Hradiště.

„Jakýkoliv úspěch vždy vnímám jako výsledek práce konkrétních lidí, kterým tvář úřadu i města jako celku není lhostejná. Za všechny jeden malý příklad - nedávno mně na sociální síti poslal zprávu jeden občan, který podrobně popisoval své vyřizování na úřadě a na adresu úředníků nešetřil slovy jako úsměv a ochota, měl jsem z toho upřímnou radost,“ nechal se slyšet starosta města Stanislav Blaha.

Do letošní soutěže Přívětivý úřad se přihlásilo 151 obcí III. typu (a městských částí hl. m. Prahy), tedy 66,5 % ze všech obcí III. typu.  V celorepublikovém měřítku se nejpřívětivějším úřadem České republiky letos stal Magistrát města Liberce. Druhým Městský úřad Žďár nad Sázavou a třetím Magistrát města Prostějova. Ve Zlínském kraji zvítězily Valašské Klobouky, druhou příčku obsadilo Valašské Meziříčí a třetí Uherské Hradiště.

foto: tajemník Městkého úřadu Uherské Hradiště Josef Botek

_DSC1342v.JPG

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz