Aquapark v Uherském Hradišti přivítal už 4 miliony návštěvníků

Aquapark - 4 miliontý návštěvník 12. 12. 2022 (1).JPG Ve chvíle překvapení a malou slavnost se 12. prosince proměnil příchod skupiny 24 dětí s prvního stupně ZŠ UNESCO do uherskohradišťského aquaparku. Žáci se svými učitelkami se totiž stali jeho čtyřmiliontými návštěvníky.

V aquaparku na návštěvníka s pořadovým číslem 4 000 000 čekali spolu s ředitelem Jiřím Durďákem také starosta města Stanislav Blaha a místostarostka Marcela Čechová. Děti a paní učitelky pak přijaly osobní gratulaci a pamětní list a ředitel aquaparku Jiří Durďák jim předal plavecké čepice a dárkové předměty značky COQUI. Navíc mají slíbený školní výlet s možností pobytu v celém areálu aquaparku, včetně prohlídky zázemí strojovny.

První návštěvníci Aquaparku Uherské Hradiště prošli turnikety 21. prosince 2010 a aquapark se v žebříčku návštěvnosti neoblíbenějších turistických cílů České republiky pravidelně umísťuje v první padesátce. Mezi bazénovými komplexy a aquaparky je třetím nejnavštěvovanějším. Celková rozloha vodní plochy aquaparku je 850m² ve vnitřním areálu a 1.023m² ve venkovním. Kapacita v jeden moment je 380 osob pro vnitřní areál a 1 900 osob při provozu letního areálu. Nejvyšší měsíční návštěvnost zaznamenal aquapark v srpnu 2015, kdy přišlo celkem 50 404 osob, rekord v roční návštěvnosti si aquapark připsal v roce 2019, kdy jej navštívilo 402.833 lidí.

Aquapark - 4 miliontý návštěvník 12. 12. 2022 (5).JPG

-JP-