Atleti odhalili pamětní desku Květoslavovi Tichavskému

IMG_3580.JPG Pamětní desku Květoslavovi Tichavskému (3. 6. 1950 – 4. 12. 2018), dlouholetému závodníkovi, trenérovi a předsedovi oddílu uherskohradišťské atletiky, bývalému starostovi města, odhalil v sobotu 2. listopadu na Městském atletickém stadionu Dany Zátopkové atletický klub AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště.

Atletika, která letos v Uherském Hradišti slaví své 100. výročí, byla pro Květoslava Tichavského životním úkolem.  V roce 1974 stál u zrodu atletických sportovních tříd na 3. ZŠ v Uherském Hradišti, byl předsedou atletického klubu TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště a trenérem atletického oddílu, působil jako vedoucí krajských výprav na mistrovství republiky v atletice, a také jako člen realizačního týmu české reprezentace dlouhých tratí. Významně se zasadil o modernizaci atletického stadionu. Starostou města byl v letech 2010 – 2014.

„Letošek je v Uherském Hradišti rokem jubileí, mezi nimiž jsou i stá výročí. Jedním je 100 let Obchodní akademie ve svém současném působišti, druhou stovkou se může pochlubit zdejší atletika. Zdejší atletický klub vychoval olympioniky, mistry republiky, významné sportovní osobnosti, což je vždy úspěch nejen jich samotných, ale také celého klubu, trenérů a činovníků. Květoslav Tichavský byl jedním z nich. Zanechal nesmazatelný otisk nejen na tomto stadionu, ale také v celém městě, jehož byl po určitou dobu starostou,“ řekl při odhalení pamětní desky místostarosta města Ivo Frolec.

Své pozdravy účastníkům slavnostního odhalení pamětní desky vyřídili ústy předsedy atletického klubu AC Slovácká Slávia Pavla Kunta také olympionici Dana Zátopková a Oldřich Svojanovský. 

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz