Beseda o pěstounské péči očima dítěte

Rodina na procházce Dobrá rodina, o.p.s. a Městský úřad Uherské Hradiště, oddělení sociálně právní ochrany dětí, vás srdečně zvou na besedu o pěstounské péči očima dítěte. Koná se v úterý 22. listopadu od 16 hodin v komorním sále Reduty.

O pěstounské péči jste už jistě slyšeli a nejspíš si dovedete představit, co asi obnáší. Už jste ale někdy přemýšleli, jak pěstounskou péči vnímají děti, které v ní samy vyrůstají? Zažívají totéž jako v biologické rodině? Jsou šťastné? Trápí se? Řeší svoje rodiče? Jsou jiné než ostatní děti? Uvažujete o tom stát se pěstouny?

Pokud vás toto téma zajímá, přijďte v úterý 22. listopadu v 16 hodin do komorního sálu Reduty. Společně si zkusíme představit, co prožívá dítě, které nemůže vyrůstat ve své biologické rodině, nad čím přemýšlí, jestli jsou pro něj jeho biologičtí rodiče důležití a především, co může pěstoun udělat pro to, aby dítěti v takové situaci pomohl. Prostor bude i na dotazy. Tématem vás provede regionální koordinátorka Vendula Kaprálová. Pracuje v doprovázející organizaci Dobrá rodina, o.p.s., která již řadu let poskytuje podporu a pomoc pěstounům v celé republice.

Těšíme se na vás!

Beseda o pěstounské péči očima dítěte: Beseda o pěstounské péči.pptx, soubor typu pptx, (142,2 kB)

Více informací na e-mailu: vendula.kapralova@dobrarodina_cz 

foto: ilustr. 

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor sociálních služeb
Oddělení sociálně právní ochrany dětí
Protzkarova 33
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Mgr. Jitka Čtvrtlíková

T: 572 525 764
M: 733 143 612
E: Jitka.Ctvrtlikova@mesto-uh_cz