Bezpečnější přechod pro chodce u Slováckého divadla ve večerních hodinách

semafor u divadla.JPG Zvýšený pohyb chodců u Slováckého divadla ve večerních hodinách si vyžádal změnu režimu světelného signalizačního zařízení na křižovatce Velehradské třídy a ulice Vodní. Změna spočívá v prodloužení funkčnosti semaforu u Slováckého divadla do 22:30 hodin.

Hlavním důvodem změny režimu signalizačního zařízení bylo přecházení chodců přes čtyřpruhou komunikaci v době, kdy již byly semafory přepnuty do blikavé žluté. V době, kdy ostatní semafory na průtahu Uherským Hradištěm přejdou do blikavé žluté, bude uvedený semafor přepnutý do režimu stálé zelené v hlavním tahu.

Pokud budou chtít chodci přejít Velehradskou třídu, budou si muset zmáčknout přechodové tlačítko. Následně přejde zařízení opět do stále zelené v hlavním tahu a bude čekat na případný další signál od chodců. To samé bude platit i pro automobily vyjíždějící z ulice Vodní. Po najetí na detekční smyčku, která je umístěná v komunikaci u stop čáry dostanou automobily zelenou pro vyklizení křižovatky. Město si tímto krokem slibuje větší bezpečnost pro chodce opouštějící Slovácké divadlo ve večerních hodinách.

-JP-

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor správy majetku města
Oddělení správy komunikací, zeleně a ostatního majetku