Bezpečnost na prvním místě, na ulici Sadová bude omezena rychlost

IMG_7962.JPG Nohu z plynu budou muset nově dát řidiči projíždějící ulicí Sadová na sídlišti Východ v Uherském Hradišti. Na zhruba 300 metrovém úseku této ulice, který zahrnuje přechod pro chodce směřující k základní a mateřské škole, bude snížena nejvyšší povolená rychlost na 30 km/h.

Důvodem pro omezení rychlosti je zvýšení bezpečnosti chodců v této části sídliště. „Jedná se o přechod, u kterého narůstá jeho dopravní význam. Důležitým cílem chodců je základní a mateřská škola, což zvyšuje důraz na bezpečnost dětí. Také díky rozvoji bytové zástavby roste počet rodin s dětmi, které se zde pohybují. Je proto zapotřebí přistoupit k opatřením, která přispějí k bezpečnějšímu pohybu chodců,“  komentoval situaci starosta města Stanislav Blaha.

Město tímto krokem reaguje nejen na postupný rozvoj dané lokality, ale také na podněty občanů a Místní komise Východ, která se možnostmi zvýšení bezpečnosti v ulici Sadová opakovaně zabývala. Úsek bude osazen shodným dopravním značením jako na ulici Větrná, a to ještě v prvním čtvrtletí letošního roku.

„Snížení rychlosti není jediným připravovaným opatřením pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu na sídlišti. Na ulicích Sadová a Větrná plánujeme ještě v letošním roce podpořit bezpečnost také ukazateli rychlosti projíždějících vozidel,“ uzavřel starosta města.

Audio pro média:

Ing.Stanislav Blaha.mp3, soubor typu mp3, (910,68 kB)

Ing.Stanislav Blaha_2..mp3, soubor typu mp3, (399,21 kB)