Brány památek dokořán v Uherském Hradišti

Škola Škola základ života aneb "Z historie hradišťských škol".

Školy jsou letošním hlavním tématem celostátní akce Brány památek dokořán pořádané městem Uherské Hradiště při příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel ve spolupráci se správci otevíraných objektů.
 

Za jakých okolností byla postavena historická budova gymnázia, čemu původně sloužila nynější obchodní akademie, nebo kdo se dříve pohyboval v prostorách nynější umělecké průmyslovky? To je jen několik základních otázek, na které se Vám dostane odpovědí, pokud ve čtvrtek 20. dubna navštívíte právě tyto objekty. Můžete nahlédnout do budov, které vám byly blízké v době studentských časů, nebo které vůbec neznáte. V historických prostorách budou provázet studenti a pedagogové.
 

Pokud vás oslovila příležitost prohlídnout si obvykle veřejnosti nepřístupné školní prostory, kterými kráčela historie, nezapomeňte přijít ve čtvrtek 20. dubna mezi 15. a 17. hodinou do historických budov gymnázia na Velehradské třídě, Obchodní akademie v Nádražní ulici a Střední uměleckoprůmyslové školy ve Všehrdově ulici. 

Brány památek dokořán v Uherském Hradišti 2017.jpg