Bronz pro Uherské Hradiště v soutěži Město pro byznys

_5MM8669_pan.jpg Třetí místo z celkových 13 ve Zlínském kraji získalo Uherské Hradiště za loňský rok v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys. V něm analytici agentury Datank hodnotí všechny obce s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.

Podle výsledků hodnocení Uherské Hradiště v podnikatelském prostředí vyniká především nejvyšším podílem malých a středních firem, dále třetím nejvyšším podílem právnických osob a čtvrtým nejvyšším růstem ekonomických subjektů. Dále má město vysoký počet studentů a učňů v odborném vzdělávání.  V přístupu veřejné správy se město může pyšnit nejlepšími webovými stránkami s podnikatelským obsahem v kraji. Dále boduje s třetí nejkvalitnější elektronickou komunikací a třetím nejvyšším počtem úředních hodin.

"Malé a střední podniky jsou pro rozvoj města Uherské Hradiště jedním z určujících faktorů. Když se nám v dohledné době podaří zlepšit infrastrukturu, zejména pak napojení na rychlostní komunikace, věřím, že poskočíme ještě znatelně výše. Přímo ve městě se takovým prvkem může stát nejen napojení ulice Průmyslová na obchvat města, ale i logické přivedení infrastruktury do oblasti areálu bývalé nemocnice, se kterým má město velké investiční plány,“ řekl starosta města Stanislav Blaha.

Výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí. Na již tradičních krajských setkáních pro starosty a starostky se odborníci na danou problematiku letos zaměřují například na aktuální legislativu, konkrétní projekty Svazu měst a obcí, na přípravu sčítání lidu, domů a bytů, které proběhne v roce 2021 nebo na efektivní správu obcí.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice už 11 rokem.  Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Pořadí je vyhodnocováno za jednotlivé kraje a také za celou republiku.

foto1%20-%20Jiří%20Korec.jpg

Za Uherské Hradiště převzala ocenění členka rady města Zuzana Vandame. Na prvních dvou místech se umístila města Zlín a Rožnov pod Radhoštěm. Foto: www.mestoprobyznys.cz

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty