Buďme k sobě ohleduplní, dodržujme opatření

náměstí Milí Hradišťáci, od čtvrtku 22. října začínají platit nová opatření. Opakuje se jarní scénář, tentokrát bohužel ale v mnohem vážnější epidemiologické situaci, kdy se počty nakažených nedaří dostat pod kontrolu.

Platí omezení pohybu na veřejnosti mimo cest do práce, k lékaři nebo do obchodu. Vláda nařídila také uzavření maloobchodů, s několika přesně vymezenými výjimkami. A velmi omezený bude i provoz úřadů.   

V Uherském Hradišti je také omezen provoz dětských hřišť, sportovišť a veškeré další sportovní provozy pro veřejnost. Chtěl bych vás požádat o poctivé nošení roušek a dodržování veškerých dalších opatření. Situace je opravdu vážná a případy, které na jaře možná policie řešila domluvou, tentokrát budou nekompromisně pokutovány.

Jsme v denním kontaktu s hygienou a také s řediteli nemocnic. Od obou stran jdou stejné zprávy. Počty nakažených rostou, zdravotníci a lékaři pracují na hranách svých možností. Koronavirus může mít lehký průběh, ale stejně tak vás může upoutat na lůžko, nebo hůře – k plicnímu ventilátoru. Onemocnět může kdokoliv a nejzranitelnější skupinou jsou naši prarodiče a rodiče. 

Prosím, buďme k sobě ohleduplní, dodržujme opatření. Přestaňme se navzájem očerňovat, šířit nepodložené informace. Pokud můžete, zůstaňte doma. Pomáhejme těm, kteří to potřebují a jsou nejvíc ohrožení nákazou. Hádky, nadávky a obviňování teď ničemu a nikomu nepomohou. 

Děkuji vám a přeji v těchto dnech hlavně hodně zdraví.

Váš starosta,  Stanislav Blaha