Ceny města Uherské Hradiště za roky 2019 a 2020 byly slavnostně předány

_5MM3754_resize.jpg Další významné osobnosti města Uherské Hradiště převzaly v pátek 15. října nejprestižnější ocenění udělované městem Uherské Hradiště – Cenu města Uherské Hradiště. Za rok 2019 cenu převzali herec Vladimír Doskočil, lékařka Eva Dokoupilová a akademický sochař Jindřich Martinák. Za loňský rok 2020 byla Cena města udělena Uherskohradišťské nemocnici a.s.

Cena města Uherské Hradiště je udělována Zastupitelstvem města Uherské Hradiště jednou ročně za podstatný přínos pro město Uherské Hradiště. Uděluje se zpětně za předchozí rok. Její slavnostní předání se vždy koná v polovině měsíce října, protože k datu 15. 10. se váže nejstarší písemná zmínka o městě (vydání zakládací listiny pro město Hradiště českým králem Přemyslem Otakarem II, 1257).

Vloni musel být slavnostní akt předání cen kvůli opatřením souvisejícím s epidemií nemoci covid-19 odložen. Proto byly v pátek 15. října ve Slováckém divadle předávány ceny za rok 2019 i za rok 2020.

„Za rok 2019 si dnes převzaly ocenění tři osobnosti, z nich se každá ve svém oboru natrvalo zapsala do života města a povědomí veřejnosti, paní doktorka Eva Dokoupilová, herec Slováckého divadla Vladimír Doskočil a akademický sochař Jindřich Martinák. Za loňský rok potom převzala ocenění Uherskohradišťská nemocnice, jejíž podíl na boji s epidemií covidu-19 a na záchraně životů a zdraví mnoha občanů byl ohromný, a které patří slovy těžko vyjádřitelný vděk.  Všem oceněným děkuji za jejich práci, protože se svým přičiněním značnou měrou podílejí na veřejném životě a pozvedání kulturní a společenské úrovně města a přispívají k jeho dobrému jménu,“ sdělil k předávání cen starosta města Stanislav Blaha.

V programu slavnostního podvečera vystoupila zlínská formace F-dur Jazzband se zpěvačkami Bárou Basikovou a Zuzanou Sapárovou. 

Do dnešního dne bylo Cenou města Uherské Hradiště oceněno celkem 30 osobností, 1 umělecký soubor (DFS Hradišťánek) a 1 právnická osoba (Uherskohradišťská nemocnice a.s.).

Jan Pášma, tiskový mluvčí města Uherské Hradiště

Foto: Marek Malůšek