Cestu z pandemie vidím jen jednu

Obrázek1.jpg Vážení spoluobčané, vítám vás v novém roce a při čtení prvního Slova starosty, které v roce 2021 píšu. Do nového roku jsem vstupoval s optimismem. Zdálo se, že vakcína proti covidu je na dosah a očkování nic nebrání. Je polovina ledna, první pokusy o registraci do administrativního systému k očkování máme za sebou a můj optimismus se bohužel ukázal jako planý.

I přes všechny výhrady, které k organizaci očkování mám, se stále domnívám, že proočkování populace je aktuálně jedinou cestou, která nás může vyvést z opakovaných uzavírek ekonomiky, nemožnosti setkávání a obecně návratu k životu, tak jak jsme ho znali před covidem. 

Registrace k očkování je nyní přibržděna pro nedostatek vakcín. Nejbližší termíny by se měly znovu otevřít pro seniory nad 80 let. Následně by se registrace měla postupně otevírat pro nejvíce ohrožené skupiny. Aktuálně bohužel nedokážu napsat více, protože informace se mění doslova každý den. 

Stát zřídil bezplatnou telefonickou linku 1212, na které by vám měli poradit, co se registrace do systému týče. Vlastní linku zavedl i Zlínský kraj - dovoláte se na ni přes číslo 577 043 770. Linka Zlínského kraje je v provozu v pracovní dny od 9 do 16 hodin a o víkendu od 10 do 14 hodin. Linka je určená primárně seniorům, kteří potřebují poradit s očkováním. Další praktické informace najdete také na tomto odkazu.

Ať už se ohledně očkování rozhodnete jakkoliv, chci vás poprosit o jedno. Buďme k sobě ohleduplní, slušní, neodsuzujme se navzájem pro jiné názory a životní volby. Je na každém z nás, jakou cestu zvolí. Hádky, agrese a urážení nám v hledání cesty z pandemie v ničem nepomohou. 

Děkuji a přeji vám hlavně pevné zdraví.

Váš starosta, Stanislav Blaha