Co do města přinesou podzimní měsíce?

uherske_hradiste_cyklo18_60_fotom-ark.jpg Milí obyvatelé Hradiště i návštěvníci našeho krásného města, užili jste si léto? U nás v Hradišti bylo krásné. Upřímně nevím, jestli raději vzpomínám na filmovku, jízdy po Moravě a Baťově kanálu, nebo západy slunce se skleničkou vína na zahrádkách hradišťských restaurací, kaváren nebo u místních vinařů.

Pevně věřím, že podzim na pohodové léto plynule naváže. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, tradiční hody s právem, Na kole vinohrady nebo předávání Ceny města, kdy se každý rok bez rozdílu dmu pýchou nad tím, kolik šikovných a skvělých lidí u nás žije. 

Už vám můžu prozradit, že letos jsme se rozhodli ocenit hrdiny, které možná i vy máte za sousedy.  A třeba o tom ani nevíte. Letošní konec zimy, začátek jara a prakticky celý loňský rok zachránili stovky životů. Tušíte správně, Cenu města Uherského Hradiště za rok 2020 od nás dostane Uherskohradišťská nemocnice. 

Rušno začalo být znovu i kolem věznice, kde spolek Memoria společně s Historia Futurae začal připravovat výstavu, které vás přenese za vysoké zdi, kterými je budova obehnaná a zprostředkuje vám zážitek, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech. A je toho teď mnohem víc, co se kolem věznice děje. Znáte mě - nerad se rozepisuji o věcech, které teprve připravujeme. Pokud ale vše vyjde, rád vám brzo prozradím víc. 

A do té doby vám přeju, ať si užíváte pestrého podzimu, který u nás v Hradišti hýří folklorem, hraje barvami a voní vínem. 

 

Váš starosta,

Stanislav Blaha 

foto: m-ARK