Co nás nyní i v následujících letech ve městě čeká?

_20_0113.jpg Milí obyvatelé Uherského Hradiště, chtěl bych poděkovat všem, kdo jste přišli volit a spolurozhodli o tom, jak se naše město bude v dalších letech vyvíjet. Máme za sebou první zasedání zastupitelstva v novém složení. V nadcházejících týdnech budeme finalizovat programové prohlášení, abychom se sladili na detailech a další čtyři roky pak bez zádrhelů a zdlouhavých debat plnili jeden bod programu po druhém.

Náš první úkol je teď jasný. Budeme tak jako všichni hledat, kde uspořit, stáhnout topení, nebo snížit náklady na energii. Náš postup bude stejný jako v mnoha českých domácnostech. Je to první krok, se kterým začneme ještě předtím, než se pustíme do dalšího plánování a větších změn. 

Co nás čeká v dlouhodobém výhledu? Hradiště je skvělé město, kde se dobře žije. Nemáme v plánu zemětřesení, ani rušení toho, co funguje a osvědčilo se. Chceme dotáhnout rozdělané projekty, opravit a zapracovat na tom, co drhne a co nejlépe využít investičních pobídek a příležitostí, aby Hradiště dál žilo a rozvíjelo se. Čeká nás například stavba nového zimního stadionu, ZŠ Za Alejí dostane zelenou střechu a v plánu je i fotovoltaika pro některé z budov v našem městě. Řešit budeme parkování, veřejnou dopravu, městské byty i chátrající věznici. 

Podzim je u nás spojený také s milovaným folklorem a tradicemi. V listopadu se můžeme potkat třeba na oblíbeném žehnání Svatomartinského vína či na přehlídce Slovácko v tradici. A pak už se můžete těšit na adventní dobu a jarmark, kterým od konce listopadu až do konce prosince ožije Masarykovo náměstí.

 

Přeji vám teď, v období rým a chřipek, hlavně pevné zdraví, abyste mohli užívat krás podzimu.

 

Váš starosta

 

Stanislav Blaha