Covid 19 - aktuální informace

Nouzový stav vláda prodloužila do 12. prosince, od pondělí se mírně uvolňují některé restrikce

vlada-848x335.jpg O prodloužení nouzového stavu rozhodla Vláda ČR na své mimořádné schůzi v pátek 20. listopadu 2020. Od pondělí 23. listopadu dojde k několika změnám v přijatých krizových opatřeních, která vedou k mírnému uvolnění stanovených restrikcí.

 

Databáze pomoci

pomoc.jpeg Regionální dobrovolnické centrum Zlínského kraje, jež zřizuje a provozuje Charita Uherský Brod, nabízí na svých webových stránkách možnost inzerovat potřeby a požadavky organizací z celého Zlínského kraje, a rovněž možnost nabídnout svou pomoc pro zájemce o dobrovolnictví, brigádu či studijní praxi.

 

Ve středu jdou žáci 1. a 2. tříd do školy, omezí se také počet zákazníků v obchodech

vlada-848x335.jpg Od středy 18. listopadu 2020 budou platit změny některých opatření, která jsou Vládou ČR zavedena k omezení šíření koronaviru.

 

Přehled aktuálně platných podpor pro podnikatele

pexels-fauxels-3183179.jpg Jakou podporu mohou využívat podnikatelé postižení koronavirovou krizí? V přiložených dokumentech najdete přehled programů na pomoc OSVČ a firmám, platných ke dni 16. 11. 2020.

 

PAHOP poskytuje péči nepřetržitě

pahop logo.png Vážení občané, dáváme na vědomí, že PAHOP, Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče, z.ú. poskytuje péči nepřetržitě, a to i v rodinách, které jsou v karanténě nebo je jejich rodinný příslušník pozitivní na covid-19.

 

Provoz Městského úřadu Uherské Hradiště v době nouzového stavu

DSCN9009 - kopie.JPG Vážení občané, věnujte prosím pozornost informacím, jak je upraven provoz Městského úřadu Uherské Hradiště v době nouzového stavu, tedy do 12. 12. 2020.

 

Vláda prodloužila nouzový stav do 20. listopadu. Všechna krizová opatření platí dál.

vlada-848x335.jpg Nouzový stav v České republice potrvá do 20. listopadu. V pátek 30. října o tom rozhodla vláda na mimořádné své schůzi. Současně k témuž datu s drobnými změnami a doplněními prodloužila i všechna krizová opatření, která měla vypršet v úterý 3. listopadu.

 

Tržnice v Uherském Hradišti zůstane zavřená

tržnice.jpg Vážení občané, městská tržnice u vlakového nádraží (Na Stavidle) v Uherském Hradišti zůstane z rozhodnutí provozovatele po dobu krizových opatření v době nouzového stavu UZAVŘENA.

 

Ven pouze do devíti večer a obchody zavřou dříve, v neděli pak úplně

vlada-848x335.jpg Vláda ČR v pondělí 26. 10. schválila nová krizová opatření, která mají za následek zpřísnění těch současných. Patří mezi ně noční zákaz vycházení nebo povinné uzavírání obchodů nejpozději ve 20:00 hodin.

 

Pohyb na veřejných místech a v zařízeních ve městě Uherském Hradišti

IMG_8826.JPG Vážení občané, uveřejňujeme přehled, jak jsou uplatňována aktuálně platná krizová opatření Vlády ČR na veřejných místech na území města Uherské Hradiště, co je a co není otevřeno:

 

Co dělat když....? Informační letáky Ministerstva zdravotnictví ČR

KNTB_laboratoř_covid_02.jpg Máte dostatek informací? Vyznáte se v pojmech? Víte, co dělat, když máte vy sami nebo vaši blízcí příznaky nákazy koronavirem? Víte, jak si zaobstarat léky, které potřebujete? Na tyto dotazy odpovídají informační letáky Ministerstva zdravotnictví a České lékárnické komory.

 

Provoz Městského úřadu Uherské Hradiště ve dnech 22.– 30. 10. 2020

IMG_2813.JPG Vážení občané, věnujte, prosím, pozornost následujícímu přehledu, jak bude upraven provoz Městského úřadu Uherské Hradiště v rozmezí dnů 22. - 30. 10. 2020.

 

Omezení provozu sportovišť a dětských hřišť

20201022_073159.jpg Vážení občané, upozorňujeme vás, že od čtvrtku 22. října 2020 platí omezení provozu na všech hřištích a sportovištích.

 

S vyhlášením nových vládních opatření zasedal 21. 10. 2020 Krizový štáb ORP Uherské Hradiště

IMG_9223.JPG V souvislosti s novými krizovými opatřeními Vlády ČR, která byla vydána dne 21. 10. 2020, zasedal v Uherském Hradišti Krizový štáb ORP Uherské Hradiště.

 

Platnost řidičských průkazů se v nouzovém stavu prodlužuje

rp.jpeg Ministerstvo dopravy se domluvilo s Ministerstvem vnitra na toleranci neplatných řidičských průkazů v rámci nouzového stavu na území České republiky.

 

Kontakty na odpovědnou osobu