Covid 19 - aktuální informace

POZOR - ZMĚNA ÚŘEDNÍCH HODIN PRO VEŘEJNOST na Městském úřadě Uherské Hradiště

IMG_2813.JPG Vážení občané, OD PONDĚLÍ 6. DUBNA 2020 dojde ke ZMĚNĚ ÚŘEDNÍCH HODIN PRO VEŘEJNOST na všech pracovištích Městského úřadu Uherské Hradiště. Úředními dny budou nadále pouze pondělí a středa.

 

Od 1. dubna budou opět otevřené sběrné dvory

provozovna1-750x500.jpg Vážení občané, od 1. 4. 2020 budou otevřeny sběrné dvory na ulici Průmyslová a Moravníky.

 

Dobrovolníci nabízejí pomoc obyvatelům města

pexels-photo-461049.jpeg Město Uherské Hradiště vytváří databázi dobrovolníků, kteří jsou ochotni pomoci při zvládání epidemie.

 

Roušky, zavřené obchody a omezení pohybu osob do 11. dubna 2020

wjhqejh5.jpeg Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo dne 30. března několik mimořádných opatření. Začala platit výjimka pro nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) a byla prodloužena krizová opatření. Se všemi opatřeními se můžete seznámit zde:

 

Uherské Hradiště desinfikuje

IMG_9979.JPG Město Uherské Hradiště již několik dní desinfikuje zastávky MHD i vybrané lavičky na nejfrekventovanějších místech. Cílem je snižování rizika přenosu nákazy novým typem koronaviru.

 

Nabídka pomoci studentů nezdravotnických oborů Karlovy univerzity

sirius-411.png Jedná se například o studenty pedagogiky, speciální pedagogiky, sociální práce a dalších nezdravotnických oborů.

 

Krizová opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 27. 3. 2020

Vážení občané, níže zveřejňujeme úplná znění krizových opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 27. března 2020.

 

Do autobusů se opět nastupuje POUZE ZADNÍMI DVEŘMI!

IMG_0193.JPG Vážení občané, od pondělí 30. března se mělo do autobusů MHD v Uherském Hradišti opět nastupovat předními dveřmi, aby řidiči mohli odbavovat cestující. Dopravce ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s. tímto opatřením reagoval na změnu zaváděnou Zlínským krajem. Nyní je opět všechno jinak - do autobusů se znovu nastupuje POUZE ZADNÍMI DVEŘMI.

 

Od pátku 27. března se otevřou další provozovny

lwrkkoi.jpeg Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo mimořádné opatření, kterým se mění omezení maloobchodního prodeje. Které provozovny budou moci otevřít se dočtete v textu mimořádného opatření, které přikládáme.

 

Změna režimu na křižovatkách v Uherském Hradišti

IMG_0442.jpg Vážení občané, město Uherské Hradiště přistoupilo ke změně režimu u všech světelných signalizačních zařízení na průtahu městem Uherské Hradiště během nouzového stavu na území ČR. K tomuto kroku město přistoupilo z důvodu útlumu dopravy na silničním průtahu a omezení pohybu osob na veřejnosti. Kromě hlavní křižovatky bude všude blikat oranžová.

 

Aktuální informace k zápisům do základních škol

pexels-photo-1437541.jpg Vážení občané, předkládáme vám informace ke změně způsobu organizace zápisu k povinné školní docházce do 1. ročníků základních škol zřízených městem Uherské Hradiště pro školní rok 2020/2021. Zápisy na všech základních školách zřízených městem Uherské Hradiště proběhnou v termínu od 1. do 30. dubna 2020.

 

Česká pošta Uherské Hradiště - mimořádná jednodenní změna hodin pro veřejnost

Vážení občané, upozorňujeme na mimořádnou jednodenní změnu hodin pro veřejnost provozoven České pošty v Uherském Hradišti. Rozsah hodin pro veřejnost bude omezen na nezbytně nutnou v den 25.3.2020 z důvodu dezinfekce provozoven.

 

Vláda prodloužila krizová opatření

IMG_2813.JPG Veškerá stávající opatření, která vláda vydala v nouzovém stavu, se prodlužují do 1. dubna. Nadále tak platí zákaz volného pohybu osob i uzavření většiny obchodů či restaurací. Dále platí také povinnost nosit mimo domov roušku, respirátor nebo si nos a ústa krýt jiným vhodným způsobem. Senioři budou nově nakupovat od 08:00 do 10:00, ovšem pouze v obchodech nad 500 metrů čtverečních plochy. V menších obchodech již doba vymezená pro seniory neplatí.

 

Svatby se zatím nemohou konat, náhradní termíny budou po dohodě

wejhwkerhwkeuh.jpeg Vážení občané, na vaše četné dotazy ohledně svatebních obřadů sdělujeme, že na základě usnesení vlády č. 215 z 15. března 2020 po dobu trvání zákazu volného pohybu osob nelze sňatečné obřady uskutečňovat. Na tyto obřady se nevztahuje žádná z výjimek výslovně uvedená v usnesení vlády.

 

Nové změny v dopravě ve Zlínském kraji i v MHD

Vážení občané, v souvislosti prodloužením stavu nouze a s dalšími změnami autobusové dopravy ve Zlínském kraji dochází s platností od úterý 24. 3. 2020 k dalšímu omezení spojů na linkách č. 3,5 a 7 MHD v Uherském Hradišti.

 

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Protzkarova 33
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Ing. Lumír Lacka

T: 572 525 125
M: 739 488 411
E: Lumir.Lacka@mesto-uh_cz