Čtenářka u Základní školy Sportovní

PB160751 – kopie.JPG Přednedávnem město dokončilo zásadní opravu chodníků v blízkosti ZŠ Sportovní, nyní byla úprava přístupových prostor ke škole završena obnovou uměleckého prvku, kterým je socha Čtenářka od akad. sochaře Jana Habarty.

Očistění sochy, její doplnění v místech mechanického poškození a ošetření formou zpevnění a hydrofobizace provedl restaurátor František Zhoř. Město na obnovu vynaložilo 32 tisíc korun.

Opravu chodníků u školy, které byly již ve značně špatném stavu, dokončilo město na podzim. Prostředí před školou se tím proměnilo ve velmi příjemné a pohledné prostranství. Akce si vyžádala náklady ve výši 1,3 milionu korun. Město zvažuje doplnit na jaře 2019 do těchto prostor ještě lavičky.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty