Cvičit psy bude možné také v Sadech, na plochu pro psy přibyly překážky

20200814_111333 (2).jpg Město pamatuje na majitele psů a podobně jako dříve v Jarošově nebo na ulici Revoluční upravilo další výběh pro psy, tentokrát v Sadech.

V loňském roce byly z pozemku u Olšavy, podél polní cesty za fotbalovým hřištěm, kde se mohou v Sadech psi pohybovat volně, odstraněny a zlikvidovány náletové dřeviny a došlo ke srovnání terénu, pak následovalo dočištění a osetí travním semenem.

„Letos v srpnu jsme namontovali dřevěné prvky pro volný výcvik psů v celkové hodnotě 51 tisíc korun. Jedná se o 6 skokových překážek ve třech různých výškách, 11 metrovou kladinu a šikmou stěnu. Tento měsíc  chceme přidat oplocení a až bude pozemek oplocený, naistalujeme na místo také mobiliář,“ informoval místostarosta Čestmír Bouda.

Město Uherské Hradiště má celkem 5 prostranství určených pro volný pohyb psů, a to na ulici Revoluční, na ulici Sadová a části pozemku na ulici Na Rybníku, v Jarošově na Markově a v Sadech. Do úprav a vybavení těchto prostranství investovalo město v posledních letech již bezmála půl milionu korun.

„Jsme rádi, když hřiště pro psy občané využívají. Jednak se tam psi vyřádí a lze je za pomoci překážek také cvičit, ale snižuje se tím také riziko nevhodného chování majitelů psů v jiných veřejných prostorech města,“ poznamenal starosta města Stanislav Blaha.


stav plochy vloni.jpg


stav plochy v loňském roce


stav plochy letos.jpg


stav plochy letosKontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz