Cyklisté i pěší se opět vydají do vinohradů

NKV_UH_oblouk.jpg V sobotu 27. dubna příznivci cykloturistiky symbolicky otevřou cyklostezky v regionu. V rámci akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska bude připraveno sedm cyklistických a dvě pěší trasy, které jsou pojmenovány po vinných odrůdách nebo po obcích či regionech, kterými tyto trasy vedou.

Akce se koná v sobotu 27. dubna, registrace začínají od 8.30 hod., zahájení a starty jednotlivých stezek pak od 9.30 hodin. Registrační poplatek je 50,- Kč, děti do 15 let startují zdarma, součástí poplatku je registrační pásek a brožura s popisem tras a mapkou.

Po dojezdu na Masarykovo náměstí zazpívají od 15.30 hod. Vlčnovské búdové umělkyně a Mužský pěvecký sbor z Kunovic, připraven bude malý vinný trh, který nabídne vína od osmi vinařů z jednotlivých tras.

„Jsme rádi, že do našeho regionu přijíždí otevírat cyklostezky lidé z celé republiky, pozorujeme i narůstající zájem místních obyvatel. Na trasy vyjíždí kromě cyklistů na klasických kolech i ti na elektrokolech nebo koloběžkách, na pěší trasy se zase vydávají rodiny s kočárky. Snažíme se, aby si u nás každý vybral tu svoji trasu," poznamenal Stanislav Blaha, starosta města Uherské Hradiště a předseda správní rady Regionu Slovácko.

Plakat_na_kole_vinohrady_JARO_2019.jpg

Akce „Na kole vinohrady“ je spolufinancována městem Uherské Hradiště a Vinařským fondem.