Další komunikace ve městě dostaly nový povrch

IMG_5290.jpg V srpnu město slíbilo, že do konce měsíce září bude nový povrch u částí několika komunikací ve městě. Jako každý rok se radnice pustila do oprav povrchu silnic už během letních prázdnin, kdy je na komunikacích nejmenší provoz. Části ulic Za Olšávkou, Školní, Svatováclavská a náměstí republiky jsou nyní jako nové.

Za 2,7 milionu korun opravilo město část vozovky v ulici Za Olšávkou, na ulici Školní se dočkal opravy úsek od ulice 1. máje po ulici Okružní, na náměstí Republiky úsek podél bytového domu č.p. 914 - 922 a na ulici Svatováclavská příjezd k nemovitostem č.p. 908-913 a č.p. 594.

Na těchto místech došlo k výměně obrusné vrstvy vozovky.  Degradovaný povrch s řadou trhlin, výmolů či starých lokálních oprav byl odfrézován a plošně nahrazen novou, asi 5 centimetrů silnou vrstvou asfaltobetonu. Lokálně bylo řešeny také opravy poškozených či doplnění chybějících obrub.

Město reagovalo rovněž na havarijní stav zábradlí na třídě Maršála Malinovského v úseku, kde je chodník díky přilehlé zástavbě zúžen a těsně přiléhá k frekventované silnici. Zábradlí sice nemá plnohodnotnou bezpečnostní funkci dopravních svodidel, ale tvoří určitou psychologickou i bezpečnostní bariéru mezi chodci a projíždějícími vozidly. Díky nové výplni také z části chrání chodce proti případnému nechtěnému ostřiku dešťovou vodou z komunikace. Nové zábradlí stálo 589 tisíc korun.

-JP-

Kontakty na odpovědnou osobu