Další místa v Uherském Hradišti budou na jaře opět zářit barvami

Prima_Profit.jpg Tento týden byla na dvou místech v Uherském Hradišti provedena mechanizovaná výsadba cibulovin. Tulipány, narcisy, ozdobné česneky, ale i narcisy a krokusy vykouknou ze země na jaře příštího roku. Okrasné pásy květin podél komunikací, které přispívají k esteticky hodnotnému vzhledu veřejných prostranství, město vysazuje pravidelně již několik let.

Jedná se o lokality Jezuitská zahrada – podél ulice Kollárova (naproti autobusové zastávky) a o úsek na třídě Maršála Malinovského – po pravé straně ve směru od Kunovic (pás trávy mezi silnicí a cyklostezkou podél Penny Marketu a benzínové stanice OMV), pokračující v oblouku v odbočce na Sady. V první lokalitě byla vysazena směs Prima Blumberg kvetoucí ve středním až pozdním jaru. Je laděna do růžova a půjde o tulipány, narcisy a ozdobné česneky.

Ve druhé lokalitě je vysazena směs Prima Profit kvetoucí v brzkém jaru a směs barev bude žlutá, oranžová a červená. Vysazeny byly tulipány, narcisy a krokusy. Podobná výsadba byla už letos na jaře k vidění podél ulice Jiřího z Poděbrad.


Prima_Blumberg.jpg


Podmínky pro sázení byly výborné, věříme, že se to na jaře příštího roku odrazí na výsledném vizuálním efektu.
Foto: ilustr. 
Jan Pášma, tiskový mluvčí města Uherské Hradiště

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz