Dárci krve si na radnici převzali ocenění

IMG_3496.JPG Další slavnostní předávání ocenění bezpříspěvkovým dárcům krve se uskutečnilo dne 31. října v obřadní síni na radnici v Uherském Hradišti.

Zlaté kříže třetí, druhé i první třídy si dárci krve převzali z rukou zástupců Českého červeného kříže, města Uherského Hradiště, Zlínského kraje a Uherskohradišťské nemocnice. Slavnostní akt zahájil svým proslovem místostarosta města Uherské Hradiště Jaroslav Zatloukal.

„Jsem velmi hrdý na to, že zde, v našem regionu, který byl vždycky znám svým velkým počtem dárců krve, žije tolik uvědomělých lidí. Zvláště pak, je-li pro Vás dárcovství krve celoživotním úkolem,“ řekl ve svém proslovu místostarosta.

Při této příležitosti se konalo také jedno výjimečné ocenění za 250 bezpříspěvkových odběrů krve. Nejvyšší ocenění za dárcovství, plaketu Dar krve – dar života si převzal  Jaroslav Plot z Břeclavi, který jezdí darovat krev do Uherského Hradiště.

„Do Uherského Hradiště jezdím už roky a rád, je tady bezvadný kolektiv,“ pochvaloval si dárce, který už pokořil hranici 250 bezplatných odběrů. „S dárcovstvím jsem začal hned po nástupu do zaměstnání, když ostatní řekli jdeme darovat krev, prostě jsem se přidal,“ popsal Jaroslav Plot,který pracuje jako strojvedoucí.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty