Děti se mohou těšit na nové hřiště v Sadech

Hřiště Sady Nové dětské hřiště na území města budou děti moci začít užívat již od poloviny měsíce května v ulici Pod Lipkami v Sadech.

"Na děti budou čekat nové herní prvky - věž se skluzavkou, lanová pyramida, kolotoč, několik houpaček, zvířátko na pružině a tzv. hnízdo. Nebude samozřejmě chybět ani pískoviště, které bude vybaveno rohovými sedáky a krycí plachtou," sdělil radní města František Elfmark.

Práce na novém hřišti by podle jeho slov měly být zahájeny počátkem měsíce dubna, jako termín ukončení projektu byl  stanoven 15. květen. Jednotlivé herní prvky budou z bezpečnostních důvodů doplněny o vhodnou dopadovou plochu, jak stanoví státní norma. Realizátorem projektu se stane společnost FLORA SERVIS s.r.o.

"Doufám, že se nové hřiště dětem bude líbit a zažijí na něm spoustu zážitků a radosti", sdělil radní města Elfmark. Výstavba hřiště se koná v souladu se záměry nové Aktualizace koncepce dětských hřišť v Uherském Hradišti, v letošním roce se má dále rekonstruovat kupříkladu jedno dětské hřiště ve Štěpnicích (konkrétně u domu č. 1095), či sportovní hřiště na sídlišti Východ.