Dětská hřiště procházejí přípravou na jaro a léto

výmena písku - ilustr. foto.JPG Snahou města Uherské Hradiště je, aby dětská hřiště byla pro děti čistá a bezpečná, proto každoročně s příchodem jara chystá město hřiště na hlavní „hrací“ sezónu.

Na konci měsíce února proběhla na všech hřištích hlavní roční revize, po které budou následovat opravy a odstranění některých poškozených prvků, krycích plachet nebo vybavení. Město také jako každý rok vyměnilo písek ve všech pískovištích. Tato akce zahrnovala odtěžení písku na všech pískovištích, což je zhruba 40 tun písku. Ten město následně nahrazuje novým, certifikovaným.

A co se na hřištích chystá nového? „U dětského hřiště Na Splávku připravujeme výměnu nevyhovujícího posezení, které hřiště lemuje. Postupně také doplňujeme lavičky, a to u dětských hřišť ve Štěpnicích a v Míkovicích u přehrady,“ konkretizoval místostarosta Čestmír Bouda. Pokračuje se rovněž v rozsáhlé obměně herních prvků, která ve velkém započala v loňském roce.

Na dětské hřiště na ulici Svatováclavské byla pořízena nová trojhoupačka a pérové houpadlo a dále se zde bude měnit i lezecká sestava, vahadlová houpačka a nově přibude tunel ve tvaru housenky . „Na sportovním hřišti na Rybníku budou nové, kvalitní branky a na dětském hřišti ve Štěpnicích u bytového domu 1165 doplníme houpačku - hnízdo, v Kunovském lese pak skluzavku pro nejmenší,“ slíbil místostarosta Bouda.

úvodní foto: ilustr.

-JP-