Dětský sportovní den na stadionu

perex sportak.JPG V sobotu 28. 5. od 10 do 18 hodin si na stadionu v Uherském Hradišti budou moci děti vyzkoušet hned několik druhů sportů za asistence profesionálních trenérů. Srdečně vás zveme!


oficiální plakát SPORTOVNÍ DEN.jpg


FOTBAL

Na hlavním fotbalovém stadionu 1.FC SLOVÁCKO v Uherském Hradišti proběhne v tento den prestižní kvalifikační turnaj v kategorii U 10 o postup na největší světový turnaj CHAMPIONS TROPHY. Ten se uskuteční v 5-ti rakouských městech. Do naší kvalifikační soutěže bude přihlášeno takřka 300 dětí z 20ti tuzemských i zahraničních klubů(1.FC SlováckoFC Fastav ZlínBohemians Praha 1905Dukla PrahaHajduk SplitHS KroměřížZbrojovka BrnoPardubice, Baník Ostrava, Hodonín, FK Vojvodina Novi SadFK RAD BělehradMladá BoleslavOpava, AS Trenčín, , Sigma OlomoucFC Velké MeziříčíJihlavaAustria Vídeň, MŠK Žilina). Přímý postup na šampionát do Rakouska má zajištěn pořádající klub, tedy 1. FC SLOVÁCKO a vítěz kvalifikačního turnaje v Uherském Hradišti. V Rakousku pak poměří své síly s tak prestižními kluby, jako jsou SUNDERLAND AFC, ATLETICO MADRID, CHELSEA FC, PSG ACADEMY, ZELJEZNICAR, SCHALKE 04, HERTHA BERLIN, RAPID VÍDEŇ, BENFICA LISABON a dalšími. V rámci fotbalového turnaje se uskuteční též AUTOGRAMIÁDA sportovních hvězd.  Fotbalové dovednosti si můžou děti z široké veřejnosti vyzkoušet na umělé fotbalové ploše, kde budou připravena různá stanoviště zaměřená na práci s fotbalovým míčem.

 

ATLETIKA

Na atletickém stadionu bude probíhat DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ spojený s náborem dětí do atletického klubu. Zájemci si mohou vyzkoušet nejrůznější atletické disciplíny – skok daleký, sprint, hod kriketovým míčem, skok vysoký apod. K dispozici jim budou trenéři atletického klubu. 

 

TENIS

Také TENIS SLOVÁCKO zde uspořádá nábor dětí do svého tenisového klubu. Zájemci si budou moci vyzkoušet různé dovednostní soutěže. Po celý den jim budou k dispozici profesionální trenéři, s jejichž pomocí si děti budou moci otestovat, zda tenis bude právě tím sportem, který je nadchne. Tenisový klub TENIS SLOVÁCKO je klub s vysokou koncentrací kvalitních hráčů, reprezentujících region Slovácko v nejvyšších republikových soutěžích. Jestliže ještě váháte, do kterého tenisového klubu vaše dítě přihlásit, vězte, že tady bude v nejlepších rukou.

 

VOLEJBAL, HÁZENÁ

Také na volejbalových dvorcích proběhne nábor dětí a také zde si budou zájemci moci na vlastní kůži vyzkoušet tento krásný sport. Připravena bude spousta soutěží, při nichž se na dvorcích budou děti moci dosyta vyřádit. Pro zájemce volejbalisté uspořádají také turnaj, jehož vítězové budou jako u každé sportovní disciplíny po zásluze odměněni. Další míčový sport a sice házená, bude v tento den také zastoupena a sice pod taktovkou TJ Slovácká Slavie Uh. Hradiště.

 

KICK BOX, JUDO

Máte pocit, že se vaše dítě potřebuje pořádně vybít? Vyzkoušejte některá z bojových umění, která budou na Dětském dnu taktéž v nabídce.

  

GOLF, PARKOUR, HOKEJ nebo ŠERM

Golf Jezera z ONV zajistí zajímavé stanoviště s golfovými dovednostmi. Naučíte se, jak správně uchopit golfovou holi nebo základní golfové pojmy. Skáče vaše dítě rádo přes překážky? Vyzkoušejte s ním parkour. Budou zde k dispozici profíci z T.J. Sokol Uherské Hradiště a v průběhu dne vám předvedou nejeden parkourový trik! Nemůže chybět jeden z nejoblíbenějších zimních sportů a tím je hokej! Vezměte si brusle a zahrajte si netradičně na jaře na umělém kluzišti, které bude po celý den k dispozici. Pod vedením trenérů HC Slovácká Slávia můžete trénovat střelbu na branku, hokejky vám zapůjčíme! Zkusili jste někdy šerm? Že ne? Toto stanoviště nesmíte minout, třeba zrovna tenhle sport vaše dítě nadchne.

 

"ROCKOVÁ ZUŠKA"

Základní umělecká škola, v roli partnera DĚTSKÉHO DNE SE SPORŤÁKEM, představí své talenty. Uslyšíte hráče na elektrické kytary, bicí, saxofony a mnoho dalších. Vystoupí rockové kapely NO!S3 a IN PROCESS, které předvedou pořádný nářez. Můžete se těšit na hity od Metallicy, Red Hot Chili Peppers, Sum 41, Green Day a dalších. Po celý den vás bude provázet programem moderátor David Vacke.

 

KOUZELNÍK, BUBLINÁŘ I ŽELEZNÝ ZEKON

Vedle sportu jsme pochopitelně nezapomněli ani na zábavu. Na umělém trávníku dětem zpříjemní den kouzelník MIŠUGE se svým zábavným programem plným kouzel, žonglování, či tvarování balonků. Originální BUBBLE SHOW dětem předvede klaun BUBLÍN, který do programu zapojí i nemenší návštěvníky – i oni si budou moci vyzkoušet vykouzlit bubliny z různých netradičních bublifuků. Letos jsme přizvali také siláka ŽELEZNÉHO ZEKONA, který vám předvede své nevídané kousky a vězte, že zapojí nejednoho návštěvníka akce do děje! A protože ke sportu neodmyslitelně patří soutěživost, budou pro děti připravena různá soutěžní stanoviště o hezké odměny v soutěžní stezce AKROLYMPIÁDA pod taktovkou dětského centra AKROPOLIS z Uh. Hradiště.  Pro ty nejmenší budou jistě největším lákadlem zábavné nafukovací atrakce, skluzavky či bludiště. Nebude chybět oblíbené malování na obličej či pískové malování. Zajisté vám při všem tom sportování a soutěžení vyhládne. Ale žádný strach. Ve Slovácké dědině pod tribunou B bude připraveno občerstvení. Bude k dispozici také spoustu stánků s dobrotami a pro tatínky vychlazené pivko. 

Jako bonus pro všechny máme připravenou TOMBOLU o velmi lákavé ceny!

 

DOPROVODNÉ AKTIVITY

V rámci akce máme pro návštěvníky připraveny zajímavé doprovodné aktivity. Děti i dospělí můžou navštívit stánek VZP ČR a nechat si naměřit tělesné hodnoty, tlak, či hydrataci pleti. Pro děti budou připraveny balanční hry na motoriku a soustředění. Pediatrická poradna PRO ZDRAVÉ NOHY nabídne zdarma vyšetření nohou pohybového aparátu na podoskopu, konzultaci ohledně zdravého vývoje dětských nohou a výběru vhodné obuvi a navíc zde budou probíhat cvičení pro děti ke zdravému vývoji nohou a správnému držení těla.

Vstupné na akci: děti: zdarma, dospělí: 100,-Kč, ZTP: 70,- Kč

Zdroj: tisková zpráva - Dětský den se sporťákem, B&B Comercial aktivity, upraveno, kráceno