Sledujte změny ve veřejné dopravě

IMG_0193.JPG Vážení občané, dopravce ČSAD BUS a.s. oznámil, že od pondělí 6. dubna se do autobusů MHD v Uherském Hradišti opět nastupuje předními dveřmi, aby řidiči mohli odbavovat cestující.

Opatření Zlínského kraje: ZDE

Vzhledem k propojenosti uherskohradišťských linek MHD (linky 3,5,7 a 8) s linkami krajskými  (1, 2, 4, 6) i příměstskou autobusovou dopravou (sdílení autobusů) musí ČSAD BUS přistupovat na tento systém podle Zlínského kraje i v linkách č. 3, 5, 7 a 8.

Prosíme sledujte web dopravce a výlukové jízdní řády: https://www.csaduh.cz/jizdni-rady-vyluka.htm

Upozornění Zlínského kraje: 

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s platností od pondělí 30. 3. 2020 do odvolání na všech autobusových regionálních linkách zajišťovaných Zlínským krajem znovu zaveden provoz podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách.

„Opětovně tak budou zajištěny i autobusové spoje, které v ranních a večerních hodinách využívají cestující pro cestu do práce a z práce,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy. V platnosti však zůstává omezení dálkových spojů. Vybrané dálkové spoje jedoucí do Brna budou zkráceny do Vyškova,ostatní spoje do Brna a Ostravy budou včetně víkendu zrušeny.

V železniční dopravě zůstávají v platnosti krizové jízdní řády platné od 24. 3. 2020.

Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, se projeví nejpozději 30. 3. 2020.

Nové jízdní řády s platností od 30. 3. 2020 budou nejpozději od soboty 28. 3. 2020 dostupné také na webovém portálu ID ZK, který spravuje společnost KOVED, viz  https://www.id-zk.cz/jizdni-rady.

Zdroj ZDE