Dotáhnout, nafoukat a vyrážíme na kolo

IMG_0099.JPG Přestože život v Uherském Hradišti na jaře ochromila nutná opatření omezující šíření koronaviru, cyklistická doprava stále patří k důležitým způsobům dopravy ve městě, která snižuje zátěž individuální automobilovou dopravou a podporuje zdravý životní styl. Cyklisté mohou nově využít servisní stojan, který stojí na začátku cyklostezky do Kunovského lesa.

Město připravilo novinku pro cyklisty. Na ústí cyklostezky do Kunovského lesa ve Štěpnicích je nově osazen servisní stojan pro milovníky cyklistiky. Servisní cyklostojan s novou hustilkou, ale také základním nářadím, nahradil původní, již nefunkční pumpu, která byla soustavně poškozována vandaly. 

„Věříme, že si občané začnou lépe vážit veřejného prostoru a možností, které jim nabízíme. Dětská hřiště, lavičky, odpadkové koše, stojany se sáčky pro pejskaře, to vše je častým terčem vandalů. Snad nově instalovaný veřejný servisní stojan pro cyklisty nebude jen další věcí k ničení, ale poslouží všem nadšencům pro cyklistiku,“ přál si starosta města Stanislav Blaha. Zařízení, na kterém si cyklisté mohou udělat nejzákladnější servis a nahustit pneumatiky, stálo 30 tisíc korun. 

IMG_0114.JPG

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz