Duben 2016

Přehled zajímavých událostí, které se udály v rámci činnosti městské policie v měsíci dubnu 2016.

Dne 8.4.2016 ve 12:45 hod. bylo přijato telefonické oznámení obyvatelky jednoho z domů v ul. Kollárova, ve kterém oznamovala, že její bývalý přítel jí bouchá na dveře od bytu, je zřejmě pod vlivem alkoholu a domáhá se vstupu do jejího bytu. Po příjezdu strážníků se muž na chvíli zklidnil a byla u něj provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 1,8 promile alkoholu. Po chvíli však muž začal vyhrožovat, že si ublíží nebo ublíží někomu jinému. Na místo byla proto přivolána i Rychlá záchranná služba, jejíž lékař rozhodl o jeho převozu do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, který hlídka následně realizovala.

 

Dne 9.4.2016 v 8:00 hod. bylo přijato anonymní oznámení o silně podnapilém muži, ležícím na chodníku v ul. Rostislavova. Po příjezdu na místo strážníci muže probudili a přitom si všimli poranění v obličeji. Proto raději přivolali na místi i Rychlou záchrannou službu, která muže převezla na ošetření do zdejší nemocnice.

 

Dne 13.4.2016 v 11:56 hod. bylo přijato telefonické oznámení obyvatele z Jarošova, že jej navštívil muž, nabízející změnu odběratele energie a toto nabízí i jeho sousedům. Hlídka vyjela na místo, muže kontaktovala, a protože je tato činnost na území našeho města tržním řádem zakázána, udělili mu za toto protiprávní jednání blokovou pokutu.

 

Dne 19.4.2016 ve 21:08 hod bylo přijato telefonické oznámení pracovníka bezpečnostní služby autobusového nádraží, ve kterém oznámil, že se zde pohybuje opilá mladá žena, která nejdříve sprostě nadávala řidiči autobusu a poté neustále vykřikuje vulgárnosti na nástupišti. Hlídka vyjela na místo, ženu kontaktovala a převezla na služebnu, kde jí bylo orientační dechovou zkouškou naměřeno 2,10 promile alkoholu. Jelikož žena vykazovala agresivní chování a nebyla schopna samostatné chůze, byla přivolána Rychlá záchranná služba, jejíž lékař po vyšetření opilé ženy schválil její převoz do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, kam ji také strážníci následně převezli.

 

Převoz do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži realizovali strážníci i v případě jedné ženy z UH (2,20 promile) a jednoho muže z Kroměříže (2,86 promile) dne 23.4.2016 poté, co byly v 11:00 hod. objeveni společně ležící, spící a pomočeni u supermarketu TESCO.

Události v obrazech:

Foto - Městská policie