Registrace do dubnové výzvy 10 000 kroků byla spuštěna

Depositphotos_85135658_xl-2015.jpg Město Uherské Hradiště se opět připojuje k národní výzvě 10 000 kroků, do které se můžete zapojit také vy. Výzva je postavena na pravidelné denní chůzi.

Cílem je motivovat lidi k pravidelné fyzické aktivitě a navrátit chůzi do všedních dnů. Chůze, běh nebo Nordic Walking působí příznivě na náš organismus a posilují jeho obranyschopnost. Aby byl organismus odolnější, není nutné ujít denně celých 7,5 km, které odpovídají 10 000 kroků, uvedených v hlavním sloganu výzvy. Důležitější je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. 

Jak projekt funguje?

Do dubnové výzvy se můžete zaregistrovat od 1. března 2022.

Přihlášení zájemci se mohou účastnit samostatně nebo v týmu 4 až 10 členů. Původně byla výzva cílena na starší spoluobčany a lidi s nadváhou, nyní se zaměřuje už na osoby od 6 let, aby jim pomohla vytvořit si hravou formou správné pohybové návyky. Soutěžící své aktivity monitorují na jakémkoliv zařízení k tomu určeném a následně je nahrávají do speciální webové aplikace. Body, které účastníci získají za každý nachozený kilometr, se přepočítávají koeficienty, díky kterým starší lidé a lidé s vyšším BMI dostanou za jeden kilometr více bodů, než ti mladší a štíhlejší. Snahou je umožnit všem umístění na předních místech výkonnostního žebříčku s ohledem na jejich individuální možnosti.

Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny a to jak na celorepublikové úrovni, tak i v rámci vyhodnocování jednotlivých zapojených měst.

Pokud člověk nechce soutěžit, ale udělat jen něco pro sebe, může si do aplikace nahrávat své výsledky i mimo soutěž.

Přihlásit se můžete registrací na webových stránkách výzvy www.desettisickroku.cz, kde jsou dostupná také podrobná pravidla výzvy.

Uherské Hradiště chce zapojením do této výzvy nejen přispět ke zdraví svých občanů, ale rovněž podpořit aktivity směřující ke snižování počtu aut ve městě. Součástí tohoto záměru je motivování občanů, aby místo aut používali alternativní způsoby dopravy, ideálně chůzi či jízdu na kole. Pořadatelem výzvy je spolek Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., který se zabývá tématem rozvoje udržitelné městské a regionální mobility a zvyšováním kvality veřejných prostranství. 


kroky plakat.JPG