Dům roku

Město Uherské Hradiště hledá Dům roku

 

Za dobu svého dlouholetého trvání si čestná ocenění města Uherské Hradiště za kvalitu architektury - Dům roku nebo stavební počin - Stavba roku získala mezi projektanty, stavebními společnostmi i investory staveb určitou prestiž.
 

Připomínáme, že naposledy město udělilo čestné ocenění STAVBA ROKU 2016 souboru staveb Konverze vojenského cvičiště Uherské Hradiště - Rochus.

Aktuálně hledáme architektonické dílo nebo stavební počin, který nejvíce obohatil naše město v roce 2017, který je stavbou hodnotnou, zajímavou a nepřehlédnutelnou. Víme, že takové domy a stavby v uplynulém roce vznikly a že si nominaci na ocenění určitě zaslouží.

Sekretářem soutěže je útvar městského architekta, kde jsou k dispozici podmínky soutěže i přihlašovací panel. Vyzýváme proto projektanty, investory a dodavatele staveb dokončených, neboli zkolaudovaných v roce 2017, aby tyto nejpozději do 30. března 2018 přihlásili.

Také veřejnost pak prosíme o podněty a typy na architektonicky zajímavé stavby a třeba i drobné, jako jsou rodinné domy, které by neměly naší pozornosti uniknout. 

 

pdf.pngPravidla pro udělování čestného ocenění Dům roku, soubor typu pdf, (142,1 kB)

 

Historie

Čestné ocenění kvality architektonického díla uděluje město Uherské Hradiště od roku 1992. Za jeho dvacetiletou historii byla bronzová tabulka z dílny akademického sochaře Jiřího Habarty, označující významný architektonický počin jako Dům roku či stavební dílo jako Stavba roku, osazena již na 23 uherskohradišťských objektech.