Filmy o Ukrajině a z Ukrajiny nebo o uprchlictví ve Hvězdě

hvězda perex.jpg Kino Hvězda připravilo na duben a květen výběr snímků, které přinášejí pohled na Ukrajinu jako zemi, na její filmovou tvorbu nebo souvisejí s tématem uprchlíků před válečným konfliktem.

Městská kina se tak přihlašují k aktivitám, jež mají napomoci pochopit stav mysli našich nových nedobrovolných krajanů, popřípadě seznámit se se zemí, odkud odešli. V kině Hvězda je také umístěna sbírka pro Ukrajinu pod záštitou Charity Uherské Hradiště. Po nedávném festivalu filmů o lidských právech Jeden svět a spolupráci s výukou češtiny je to další způsob, jak napomoci začlenění Ukrajinců do naší společnosti, ale současně i jak navázat a rozvinout naše vzájemné vztahy. V jednání jsou také animované a hrané rodinné filmy s ukrajinským dabingem pro odlehčení situace nedobrovolně vyhnaných ukrajinských rodin.

Zdroj: Tisková zpráva, městská kina Uherské Hradiště, upraveno, kráceno

ukrajina_filmy_web.png