Hasiči v Míkovicích mají nově opravenou zbrojnici

IMG_0270.JPG Ještě letos v létě byla zbrojnice hasičů v městské části Míkovice ve velmi špatném stavu, nyní budova vypadá jako nová a navíc splňuje veškeré požadavky pro činnosti místní jednotky dobrovolných hasičů. Za celkem 3,5 milionu zbrojnici komplexně opravilo město Uherské Hradiště.

Kromě výměny střechy před 14 lety a přístavby sociálních zařízení a otevřené garáže v roce 2002 byla budova zbrojnice v Míkovicích až do letošního roku v původním stavu z poloviny minulého století. Ve špatném stavu byla okna i dveře, stěny napadla vzlínající vlhkost, vytápění zajišťovaly pouze samostatné plynové přímotopy, navíc často poruchové.

„Vzhledem k současným aktivitám dobrovolných hasičů v Míkovicích včetně zvyšujícího se počtu členů, zejména mládeže, vznikl naléhavý požadavek na změny vnitřní dispozice v budově zbrojnice,“ konstatoval starosta města Stanislav Blaha. Podle jeho slov byli Míkovičtí hasiči poslední z pěti městem zřizovaných jednotek, kteří svou činnost provozovali v ne úplně ideálních podmínkách. „Proto již byly opravy prakticky neodkladné," uvedl starosta Blaha.  

A město vzalo rekonstrukci takzvaně „od podlahy“.  V budově zbrojnice je vytvořeno nové vstupní zádveří s točitým ocelovým schodištěm vedoucím do nově vytvořené zasedací místnosti, která bude sloužit nejenom pro potřeby  hasičů, ale i pro jednání místní komise, nechybí ani malý kuchyňský kout.  Druhý se nachází v šatně hasičského sboru, která je situována do přízemí. Na šatnu dále navazuje sociální zařízení, které také prošlo rekonstrukcí. Ze šatny mají hasiči přístup do skladu, který je propojený se stávající garáží pro požární vozidlo. Do skladu vedou také nová dvoukřídlá vrata z uliční části. Za skladem je dveřmi přístup do další skladovací místnosti, kde je umístěn plynový kotel sloužící pro vytápění objektu a ohřev vody. Z této místnosti se dá vstoupit do dvorní části k nově vybudovanému sušáku hadic s elektrickým navijákem. Tento prostor je od hřiště oddělen oplocením s brankou.

„Opravy nás stály 3,5 milionu, ale nepochybujeme, že jde o dobře investované peníze. Na rekonstrukci objektu se pracovalo 3 a půl měsíce.  Je tam nové ústřední vytápění, nová elektroinstalace a vzduchotechniky. Fasáda objektu byla částečně zateplena a prostor před objektem dostal novou dlažbu,“ doplnil místostarosta Jaroslav Zatloukal.

Kromě Jednotky dobrovolných hasičů v Míkovicích funguje také spolek Sbor dobrovolných hasičů a mimořádně silná je členská základna v družstvech mladších a starších žáků a dorostu, která v soutěžích každoročně obsazuje přední příčky. Při slavnostním otevření zbrojnice dostalo každé družstvo úspěšných dětí a dorostu za výborné výsledky v letošních soutěžích od starosty města dort a drobné dárky.  

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz