Hledají se fotografie Uherského Hradiště z doby kolem roku 1989

005_2_masarykovonamesti.jpg Město Uherské Hradiště připravuje na letošní podzim v rámci oslav třicátého výročí sametové revoluce výstavu Proměny města 1989 – 2019. Cílem výstavy bude formou srovnávacích fotografií v odstupu 30 let připomenout nejvýraznější proměny vzhledu města.

Lidská paměť je velmi krátká a většina z nás si už bohužel neuvědomuje, a ti mladší zřejmě ani netuší, v jak žalostném stavu se město nacházelo v roce 1989.

Řadu exponovaných míst, zejména v centru města, máme sice fotograficky zdokumentovánu, ale rozhodně ne všechna ta, která prošla zásadní proměnou. Ještě větší absence obrazové dokumentace je u lokalit a míst mimo historické jádro města. Uvědomujeme si, že nevzhledná místa většinou nepatřila k těm oblíbeným a fotografovaným, ale přesto přicházíme s výzvou a prosbou o zapůjčení fotografií, které ukazují na stav města kolem roku 1989.

Pokud nám pomůžete a dohodneme se na způsobu použití a zveřejnění vašich zajímavých fotografií, zapůjčenou fotografii naskenujeme a zase vám ji vrátíme.

Za ochotu ke spolupráci vám budeme vděční.

 

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar městského architekta
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Libuše Hradilová

T: 572 525 242
E: Libuse.Hradilova@mesto-uh_cz