Hradišťské vystřihovánky do oken jsou zpět, tentokrát s velikonočními motivy

Perex.JPG Po originálních vystřihovánkách do oken s názvem Hradišťany, které Uherské Hradiště představilo vloni o adventu, nyní město přichází s novými, velikonočními motivy.

Ústředním prvkem jarních vystřihovánek je velká kraslice s kostelem svatého Františka Xaverského v Uherském Hradišti. Ta je doplněna o Kapli sv. Rocha, klášterní kostel Zvěstování Panny Marie a o výjevy z jarní přírody.

„Vánoční vystřihovánky s motivy města, kterým jsme dali jméno Hradišťany, sklidily obrovský úspěch.  Za pár dní si je stáhlo z webu města řádově 6000 uživatelů a vystřihovánka se šířila dále i mimo stránky města. Měl jsem opravdu radost, když jsem Hradišťany viděl nejenom za okny rodinných domů či bytů na sídlištích, ale třeba i ve školách a školkách, v Uherskohradišťské nemocnici, na úřadech nebo ve výlohách obchodů,“ popisuje úspěch prvních vystřihovánek starosta města, Stanislav Blaha.

Také nové velikonoční vystřihovánky jsou ve formátu pdf připraveny volně ke stažení na webu města Uherské Hradiště www.mesto-uh.cz a na webu městského informačního centra www.uherske-hradiste.cz. Vytisknout se dají na obyčejný bílý nebo barevný papír na jakékoliv domácí tiskárně. Celý komplet je připraven k tisku na 15 listech formátu A4. Pak už jen stačí vystřihovánky vystřihnout a nalepit na okna třeba průsvitnou lepicí páskou.

„Vystřihovánky měří 240 cm a mohou být vyskládány do výšky 70 cm. Využít se mohou libovolně jednotlivé části a lze je rozdělit i do více oken. Kreativitě se rozhodně nebráníme. Stejně jako u Hradišťan budeme rádi, pokud se vystřihovánky dostanou k co nejvíce lidem, třeba i mimo naše město. Určitě se nebudeme zlobit, pokud někdo stažený soubor přepošle s velikonočním pozdravem svým známým a kamarádům,“ doplnil Blaha.

Vytištěné vystřihovánky lze také zakoupit v Městském informačním centru na Masarykově náměstí.

Autorkou vystřihovánek je uherskohradišťská grafička Irena Jandová, která s městem již dříve pracovala na přípravě různých grafických materiálů a je také autorkou již zmiňovaných Hradišťan.

Velikonoční vystřihovánky si můžete stáhnout zde:

Velikonoční vytřihovánky - Uherské Hradiště

Upozornění: Vystřihovánky jsou autorským dílem. Jakékoliv použití tohoto autorského díla pro jiné než soukromé účely podléhá předchozímu souhlasu autorky.

UH-VELEIKONOCE-2022.jpg

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Ing. Dagmar Vacková

T: 572 525 121
M: 605 203 073
E: Dagmar.Vackova@mesto-uh_cz