I druhá vodopropustná parkovací plocha ve Štěpnicích už je hotová

20210421_080637.jpg Parkovací plocha na ulici Štěpnická (vedle Masára) dostala, podobně jako nedávno dokončená parkovací plocha na ulici Zahradní, nový povrch, který propouští vodu. Obě parkovací plochy dohromady pojmou celkem 101 parkujících automobilů.

Na obou parkovištích byl odstraněn původní betonový povrch, který byl nahrazen vysoce propustnou betonovou dlažbou, aby dešťová voda neodtékala do kanalizace, ale v celé ploše vsakovala do spodních vod. Obě plochy se také dočkaly zlegalizování parkovacích míst, kterých je dohromady 101 (45 Zahradní, 56 Štěpnická). Celkové investiční náklady na obě etapy činily 8,7 milionu korun. Akce je spolufinancována v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Ve Štěpnicích město připravuje ještě další akci - výměnu povrchů na parkovacích plochách z boku dvou bloků bytových domů (č.p. 1045 a 1051) včetně přístupových ploch ke vchodům. "K této akci je aktuálně posuzována žádost o dotaci, pokud bude schválena, budeme parkovací plochy opravovat stejnou technologií jako ty právě dokončené," potvrdil místostarosta města Jaroslav Zatloukal. 

Jan Pášma, tiskový mluvčí města Uherské Hradiště