I přes typicky aprílové počasí chystáme dětská hřiště na sezónu

IMG_7297.JPG Revize, kontroly a opravy na dětských hřištích provádí město Uherské Hradiště v průběhu celého roku. A podobně jako každý rok, připravuje radnice v tomto období dětská hřiště na sezónu, kdy budou plná dětí.

V průběhu měsíce dubna probíhá výměna písku ve všech pískovištích, pryžové dopadové plochy se čistí vodou pod tlakem. „Také spravujeme potrhané sítě a plachty na pískoviště nebo aktualizujeme informační cedule,“  doplnil místostarosta Čestmír Bouda.

V březnu byl pořízen nový herní multifunkční herní prvek na dětské hřiště v Tůních a přibylo také nové pískoviště. 

Pro letošní rok potom radnice chystá revitalizace dětských hřišť Na Východě, ve Štěpnicích, ve Starých Tenicích nebo na sídlišti Mojmír. Také v Míkovicích a Jarošově se ve spolupráci s místními komisemi jedná o umístění nových herních prvků. 

Město Uherské Hradiště má od roku 2016 zpracovanou aktualizaci koncepce dětských hřišť a sportovišť v Uherském Hradišti. Na základě této koncepce byla již provedena celková modernizace mnoha hřišť (Za Alejí, v Bastionu, Na Splávku, na sídlišti Mojmír, Na Hraničkách, v ul. Zahradní, na Padělkách, v Rybárnách, Pod Lipkami aj.), přičemž dochází k omezení použití dřevěných prvků. Nahrazují je prvky z vysoce kvalitních, odolných a na údržbu méně náročných materiálů. 

Dovolujeme si připomenout, že mnohé herní prvky ze dřeva jsou aktuálně označeny cedulemi, které upozorňují na jejich nevyhovující stav. Tyto prvky budou buď opraveny nebo odstraněny a postupně nahrazeny novými. 

Jan Pášma, tiskový mluvčí města Uherské Hradiště

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor správy majetku města
Oddělení správy komunikací, zeleně a ostatního majetku
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Ing. Lenka Němečková, DiS.

T: 572 525 383
M: 731 690 012
E: Lenka.Nemeckova@mesto-uh_cz