Ignoranství nás všechny vrací zpět

zahrádka.jpg Vážení spoluobčané, zatímco zdravotníci, záchranáři, hasiči, policisté, hygienici a mnoho dalších, včetně Krizového štábu Uherské Hradiště nebo i prodavačů v obchodech, prakticky nepřetržitě dělají všechno možné, aby lidé v našem městě zůstali zdraví a riziko šíření nemoci snížili na minimum, ne všichni si závažnost současné situace uvědomují a svým ignorantstvím, bezohledností a hloupostí ohrožují zdraví a životy nás ostatních.

V minulém týdnu došlo ze strany některých občanů k vážnému porušení bezpečnosti nás všech, když asi 20 osob nerespektovalo nařízení vlády v době nouzového stavu a společně klidně popíjeli na zahrádce jednoho z restauračních zařízení ve městě.

Mohu říci, že jsem zůstal šokován, když mě velitel městské policie s touto skutečností seznámil. Strážníci neprodleně věc předali Policii České republiky.

Případy, kdy občané nedodržují stále platný zákaz volného pohybu osob a povinnost chránit si obličej, nejsou tak vzácné a našim strážníkům zvoní telefony prakticky nepřetržitě, ale společné popíjení piva za stavu, jaký je dnes, považuji nejen za přestupek. Je to naprosté pohrdání zdravím a životy ostatních a osobně se přikláním k tomu, aby správní orgán potrestal provinilce sankcí na maximální možné hranici.

Naprosto chápu, jaké to je, být stále doma a moci jít ven třeba jenom do obchodu nebo do lékárny. Vím, že je těžké udržet doma děti a zabavit je, aby se nenudily. Ale jsme v tom všichni stejně a nikdo nemá žádné výjimky. Zákaz volného pohybu osob zatím nikdo nezrušil, tak nechoďte ven courat celé rodiny i s dětmi, stejně jako potraviny určitě nemusí nakupovat čtyři členové rodiny najednou.

Vydržme to. Jenom díky síle, zodpovědnosti, odvaze a neústupnosti každého z nás se nám může podařit ochránit před koronavirem naše rodiny a blízké, přátele a známé, kolegy a spoluobčany.

Děkuji vám a přeji hodně sil.

Stanislav Blaha

foto: PČR

Kontakty na odpovědnou osobu

Odpovědná osoba
Fotografie kontaktu

Ing. Stanislav Blaha

T: 572 525 103
E: Stanislav.Blaha@mesto-uh_cz