Jaro ve znamení pomoci Ukrajině i návratu k tradičním akcím

perex- kopie - kopie.jpg Milí návštěvníci webu města Uherské Hradiště, dnešní slova se mi nepíšou snadno. V hlavě mám, tak jako většina z vás, válku na Ukrajině. Děkuji vám všem, kdo jste přispěli finančními nebo věcnými dary do sbírky a pomohli tak lidem, kteří prchají před ruskou agresí. Není vás málo a málo není ani těch, kdo u nás na Slovácku přijali do svých domovů ty, kteří o něj přišli.

Pokud o pomoci ještě přemýšlíte, na městském webu jsme zřídili speciální sekci, kde se můžete inspirovat v tom, jak se zapojit. Najdete ji na hlavní stránce: Pomoc Ukrajině - aktuální informace.

Kromě toho jsme se pustili i do přípravy akcí, které jsme v posledních dvou letech kvůli covidu rušili či omezovali. S velkou radostí jsem předával ocenění mladým sportovcům, opět vítáme nové občánky, chystáme setkání jubilantů a Na kole vinohrady. Držte palce, ať pro ně letos vyjde počasí. 

V době, jako je tato, jsem ještě víc než obvykle rád za všechny ty tradice, zvyky a slavnosti, které u nás v Uherském Hradišti  máme. Za fašanky, Velikonoce, Slavnosti vína nebo podzimní hody. Už po generace nás spojují a alespoň pro mne jsou vždy místem, kde přijdu na jiné myšlenky a naberu energii a optimismus, které pak můžu zase posílat dál. 

Věřím, že mezi zveřejněnými pozvánkami na akce si každý z vás vybere tu svou. Budu rád, když se tam třeba potkáme a prohodíme pár slov. 

 


Přeji vám klidné dny a pevné zdraví, 

váš starosta Stanislav Blaha