Jinak než autem? Jde to.

IMG_5116.JPG Zásah hasičů při vyprošťování z autovraku, prezentace městské police, výtvarná dílna Přírodovědného centra Trnka, první pomoc se Střední zdravotní školou, cvičení maminek s kočárky nebo výuka správné chůze při „Nordic walking“ jsou jen některými z lákadel Evropského dne bez aut, který se uskuteční 22. září na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

Pro automobilovou dopravu bude v pátek 22. září, v době od 6 do 16 hodin, uzavřeno Masarykovo náměstí a ulice Poštovní a Nádražní. Na náměstí se kromě akcí pro děti i dospělé uskuteční také zajímavý pokus:

„Ukážeme v reálném prostředí, kolik místa zabere 30 aut, v porovnání s jedním autobusem pro 30 osob či s 30 jízdními koly,“ prozradil místostarosta Zdeněk Procházka.

Uherské Hradiště je známé svým vztahem k smysluplnému usměrňování všech druhů dopravy v městském prostředí a omezování automobilové dopravy v centru města.

„Veřejný prostor má dané hranice a limity pro jeho využití. Dopravní infrastruktura tvoří podstatnou část veřejného prostoru. Je nutné podporovat udržitelný rozvoj dopravy, což je jedna z cest k utváření příznivého veřejného prostoru pro život ve městě,“ řekl dále Procházka. Proto také Den bez aut vnímá město Uherské Hradiště jako hodnotný příspěvek k pozvednutí obecného zájmu o tuto problematiku.

Akce má za cíl upozornit na stále vzrůstající problémy s automobilovou dopravou, a zároveň zdůraznit, že existují možnosti alternativních druhů dopravy. „Chodci a cyklisté zasluhují v ulicích významný prostor,“ nechal se slyšet místostarosta.

Den bez aut přináší akce pro děti i dospělé.JPG

Den bez aut je akcí pro všechny věkové kategorie

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty