Jste ochotní změnit své dopravní chování?

IMG_8395.JPG Jak se říká, vše je o lidech. Kdo z nás si aspoň jednou za čas nezanadává na řidiče aut, cyklistu nebo chodce? Avšak lepší než nadávat, je hledat optimální řešení. Nikdy nevyhovíme všem, ale můžeme situaci postupně zlepšovat. Právě z tohoto důvodu právě připravujeme Plán udržitelné městské mobility, který vznikne v rámci projektu „Pohyb v srdci Slovácka - Plán mobility".

Plán mobility zahrnuje všechny způsoby a formy dopravy v celém území města, včetně dopravy veřejné a soukromé, osobní a nákladní, motorizované i nemotorizované, pohybu pěšky nebo na kole a zahrnuje i parkování. Vše, s čím se každodenně potýkáme, bez čeho se neobejdeme a co můžeme ovlivnit. Jak? Právě teď třeba prostřednictvím vyplnění formuláře na webu města .

Následně zde budou zveřejněny i odpovědi v souhrnném dokumentu, aby každý, kdo chce změnit své myšlení, si mohl přečíst i názory druhých.

Napište, zda Vás trápí způsob dopravy do práce, obslužnost, zásobování Vaší firmy. Nebo třeba jak se dostanou vaše děti do škol a školek, že chcete jezdit na kole, ale máte překážku nebo že všude chodíte pěšky. Co spolu můžeme změnit a je v našich silách? Můžeme přepnout naše dopravní návyky, zbavit se pohodlí a zvýšit tak bezpečnost a zlepšení kvalitu životního prostředí i své zdraví? My, respektive naše město, směřujeme tímto směrem a váš názor nás zajímá.

Kontakty na odpovědnou osobu